Процесор apple m1 max перевершує по продуктивності playstation 5 і мобільну geforce rtx 3080

23

Анонс нового процесора apple m1 max вже не викликав такий ажіотаж, як це було роком раніше. Експерти не пишуть викривальних статей, розповідаючи про те, як купертинці накручують віртуальні бали. Intel відмовляється від коментарів, оскільки поки сказати компанії просто нічого, а amd десь осторонь стискає кулачки, адже інженери готують цілу серію високопродуктивних чіпів. Взагалі, і у intel, і у amd не все так погано. Посудіть самі: поточне покоління процесорів першої побудовані на 14-нм техпроцесі, а друга змушена ще рік сидіти на 7-нм каменях. А в цей час apple фактично монополізувала 5-нм техпроцес.

Применшувати заслуги інженерів яблучної компанії ми не будемо, а краще порівняємо найбільш цікаві показники з уже випущеними продуктами. Повідомляється, що m1 max має продуктивність в 10.4 терафлопс. Врахуйте, що перед нами не зовсім класичний процесор, а скоріше гібрид, що включає графічну складову. Так ось, ігрова приставка playstation 5 може похвалитися продуктивністю на рівні 10.28 терафлопс.

Невелике відставання консоль компенсує більш високою пропускною здатністю в 448 гб/с проти 400 гб/с, але тут потрібно розуміти, що мова йде про енергоефективному процесорі, тоді як чіп в playstation 5 набагато вимогливіше до харчування. Але і це далеко не все, адже є не менш цікаві факти. Виявляється, мобільна версія відеокарти geforce rtx 3080 повільніше, ніж процесор m1 max. Одночасно з цим вказується, що мова йде про найбільш просунутої версії 10-ядерного яблучного чіпа з 32 графічними ядрами.

Насправді власникам персональних комп’ютерів під операційною системою windows поки хвилюватися не варто. Справа в тому, що apple планує випускати m1 max тільки для власних потреб. Ні про яку експансію на масовий ринок поки мови немає. Мало того, навіть якщо така ідея і виникне, ціни на продукцію яблучної компанії такі великі, що велика частина геймерів і користувачів навіть не подивиться на ноутбук за 6000 доларів. Очевидно, що навіть сьогодні можна взяти вкрай швидкий лептоп на windows всього за половину вартості, отримавши ту ж geforce rtx 3080 і неймовірну міць, в комплекті. А що ви думаєте щодо нового m1 max, хотіли б побачити щось подібне у себе вдома, або віддаєте перевагу старий добрий intel?