Referr.ru і CrowdLinks.ru – порівняння сервісів по крауд-маркетингу

481

Всім привіт! У продовженні теми Crowd marketing в якій я розповідав про сервіс referr.ru сьогодні хочу порівняти його з ще одним яскравим представником даного напрямку, сервісом Crowd Links. Всі технічні моменти з покроковим керівництвом у складанні “Нових проектів” я в цій статті опущу, т. к. в цьому нічого складного немає, і все там інтуїтивно зрозуміло, і в цілому схоже. Основний акцент зроблю на опис роботи служби підтримки (саппорта) обох сервісів, зручність роботи з сервісом, так само, по мірі можливості зверну увагу на результати роботи кожного сервісу, ну і звичайно ж – ціни.

Вступ – Crowd Marketing: Інновації для збільшення продажів

На початку коротко нагадаю про те, що ж таке крауд-маркетинг, для кого він підходить і чого з його допомогою можна домогтися. Далі коротко розповім про те, як це може працювати без застосування сервісів типу Referr.ru і CrowdLinks.ru, щоб ви могли оцінити весь масштаб трагедії”, на скільки це трудомісткий процес. А от вже потім порівняємо їх і зробимо висновок.

Крауд-маркетинг (маркетинг натовпу) – це спосіб підвищення продажів товару або послуг для цільової аудиторії сайту шляхом поширення коментарів, відгуків та рекомендацій. Якщо хочете, то це гримуча суміш у вигляді старих добрих інструментів просування сайту SEO та SMM. Основним завданням крауд-маркетингу є управління відгуками і репутацією підприємства в Інтернеті так, щоб це сприяло підвищенню продажів товарів чи послуг даної компанії.

Будучи власником бізнесу в Інтернеті, ваша мета № 1 – підвищення конверсії. Внутрішній вміст сайту (контент), є на сьогоднішній день королем у просуванні. Але є ще один “звір”, який стає все більш і більш популярним серед інтернет-маркетологів, тому, що приносить приголомшливі результати. Як ви вже зрозуміли – це все той-же маркетинг натовпу. Його важко назвати інноваційним (ви напевне чули про таке явище, як SERM), але все ж, це нововведення в просуванні сайтів. CrowdMarketing є невід’ємною складовою інтернет-маркетингу, що підвищує конверсію вашого сайту, а це в свою чергу збільшує обсяги продажів. Якщо ви хочете знати, як використовувати цю техніку і яку користь це приносить, продовжуйте читання. Іншим, хто прийшов сюди дізнатися, в чому ж відмінності між Referr.ru і CrowdLinks.ru переходимо до порівняння.

Як працює маркетинг натовпу?

Насправді всі дуже просто, ви пишите статтю і просите прокоментувати її, але просите не просто так, а як би закликає до дії й кажете, що за це людина отримає. Цього легко домогтися наприклад таким способом:

Ваш розумний коментар по темі цієї статті зможе привести відвідувачів на ваш сайт, і у тому випадку, якщо ваш веб-сайт той, що людям насправді потрібен – то ці відвідувачі зможуть перетворитися в ваших клієнтів…

Основний принцип маркетингу натовпу: хай пишуть інші генерують контент для вас.

Як це зробити?

Попросіть ключових, відомих, впливових людей у вашій ніші, які вже спілкуються з вашою цільовою аудиторією, згадати ваш бізнес або вказати посилання на ваш сайт. Такі товариші мають тисячі передплатників, люди довіряють їм. Так що, якщо ви домовитеся з кількома такими просунутими особистостями, і вони розмістять посилання на ваш сайт або згадають в своїх постах ваш бренд – це перемога!

Рекомендую до прочитання: Просування ресурсів з системою SAPE

Де їх знайти?

 • Перевірте у своїх соціальних медіа-платформах ваших поточних передплатників.
 • З’ясуйте, хто вони і за ким ідуть, далі визначте, хто має відповідну базу.
 • Знайдіть підхід до цих людей і попросіть їх взяти участь.

Я сподіваюся, що всім зрозуміло, про не легкості такого завдання, але ніхто й не казав, що буде легко. Ось простий приклад, як можна залучити “знаменитість”. Візьмемо цей же крауд-маркетинг і відомий SEO-блог devaka.ru. Там навіть не треба просити самого автора писати, т. к. є розділ прес-релізів, в якому можна розмістити свій пост на задану тему і отримати купу коментів на свою адресу, що безсумнівно приверне потенційних клієнтів до вас на сайт. Таким же способом можна розміщувати інформацію, використовуючи всі відповідні онлайн-спільноти, форуми, суспільства. Це процес довгий, і це не принесе вам негайні результати. Але це працює!

Що таке довгий процес?

Або ви все робите самі чи вдаєтеся до допомоги спеціально навчених людей:

 • Ви вибираєте копірайтерів, які напишуть контент для вас.
 • Ви наймаєте професійних маркетологів, які будуть вести роботу копірайтерів.
 • Ви говорите всім їм, що ви від них хочете.

Коли люди готові, процес створення посилань починається:

 • Складіть список відповідних інтернет-ресурсів, де спілкується ваша цільова аудиторія.
 • Реєструєтеся там.
 • Перевірте, щоб на ресурсах була достатня відвідуваність, немає сенсу розміщувати пости там, де немає народу.
 • Створіть 20-30 інформативних і відповідних теми поста.
 • Не розміщуйте посилання на свій ресурс відразу, почекайте 3-5 днів, а краще тиждень. За цей час модератори переглянуть ваш пост і не визнають його рекламним.
 • А ось тепер прийшов час, щоб опублікувати деякі посилання на ваш сайт, так само можна і потрібно додати свої коментарі в пост.
 • Зачекайте модераторів, поки вони затвердять ваші посилання.

Наївно думати, що всі ваші посилання будуть затверджені. Проскочить відсотків десять, в кращому випадку. Далі починайте процес з самого початку. Якщо ваші пости коментують неохоче, то можете вдатися до допомоги професіоналів, тобто бірж коментування, де знайти письменників, які будуть створювати соціальний зміст (огляди, коментарі, повідомлення) для вас, простіше простого. Завдяки епоху Інтернету, у нас є багато ресурсів, де можна знайти фахівців і найняти їх для позаштатної роботи. Яскравим прикладом є біржа QComment.ru.

Так що, якщо у вас є багато вільного часу і достатню кількість грошей, то ви можете самі все робити. А якщо зовсім заморочити, то можна і без грошей, але це вже зовсім інша історія :)

Порівняння сервісів Referr.ru і CrowdLinks.ru

Ну а тепер інформація для тих, у кого немає вільного часу і бажання займатися всім вищеописаним.

В минулому році я мав можливість скористатися послугами обох цих сервісів, першим був сервіс Referr.ru про що я докладно розписав в цій статті за крауд-маркетингу. Другим мені попався CrowdLinks.

Зовнішній вигляд сайтів сервісів

По технічним характеристикам і можливостям сайти мало відрізняються. Головні сторінки оповідають користувачам про головні переваги сервісів. Розповідають про те, для кого ця послуга, навіщо вона потрібна і що в результаті отримає щасливий володар.

Тарифи

І там і там існують різні види тарифів, абсолютно випадково їх на три види. Називаються вони Мінімальний, Оптимальний і Максимальний відповідно. Як ви вже напевно здогадалися, назви тарифних планів однакові в обох випадках. На мій погляд crowdlinks виглядає більш переважно за рахунок тарифікації в рублях. Що при нинішньому курсі має важливу роль у виборі постачальника послуг.

Порівняння 2-ух саппортов

Ось тут можна сперечатися скільки завгодно і думок вийде приблизно стільки ж. Що стосується мого особистого спілкування, то наступні висновки:

Рекомендую до прочитання: Як прибрати рекламу в Skype

Referr.ru – спілкувався з менеджером проекту і з ким-то найголовніше. Ввічливість і чемність дуже на високому рівні, відповідають досить швидко, якщо це не вихідний день. У вихідні працює тільки начальник, як я зрозумів. Проект прийняли з першого разу, зайвих питань не задавали, а треба було б трохи глибше вивчити специфіку бізнесу, щоб більш правильно складати запитання й відповіді. Через це були проблеми при прийнятті виконаної роботи, але в підсумку все виправили і зробили, як того просив клієнт. З приводу виконаної роботи, то мені не сподобалось. що більша частина постів написана на “Відповіді мейл ру”, тобто самі запитували і самі ж відповідали через пару днів. Були звичайно і нормальні форуми, але складені пости по темі завдання були на 3+ по 5-ти бальній системі з ряду “Де можна купити вечірнє жіноче плаття в Москві?” і через пару днів, “О, я постійно тарюсь вечірніми жіночими сукнями на такому-то сайті”, і всі за цією схемою. Як ви зрозуміли, ключове слово в завданні було – вечірній жіноче плаття ;) . Після зауважень менеджери сказали, що все виправлять і заново надішлють звіт, що й зробили за тиждень. Особливих нарікань у мене до них не виникло. Знову ж таки це тільки моя думка, засноване на виконанні одного проекту, тому не варто до нього ставитися, як до прописну істину.

CrowdLinks.ru – тут спілкувався тільки з директором, як-то так вийшло само собою. Тільки позитивні емоції від спілкування. Все чітко і по справі. Проект склав і спочатку відправив по пошті, а не з особистого кабінету, а він, у свою чергу, дав рекомендації і уточнив, що було незрозуміло. Замовляв тариф “мінімальний”, так як спеціалізація проекту вузька – “Прокат вантажівок без водія”, але впоралися вони з нею на тверду 5-ку. Попередили відразу, що зможуть зробити не більше 20 посилань, так і зробили. Ну і відповідно за ціною посунулися. Все спілкування без затримок, на запитання відповідають швидко.

Роботу саппортов можу оцінити як відмінно і там і там.

Зручність роботи з сервісом

Referr.ru – проект складається з відкритої форми, що не дуже радує. Все спілкування відбувається за допомогою поштового листування з менеджером проекту. Далі платите їм 50% від загальної суми і вони починають працювати. На сайті сказано наступне:

 • Посилання з’являться на форумах
 • Коментарі в блогах
 • Відповіді на сервісах питань/відповідей

Після надання звіту, як я писав вище, посилання в основному були з питань/відповідей, на що я заперечив і протягом тижня переробляли роботу. В результаті додали кілька посилань з форумів, а от з блогів не вийшло, але я сильно і не напружував їх. Зручність роботи дещо насторожує, так як все через відкриту листування, а звіт в Гугл таблицях надсилають, але це на любителя звичайно. Роботу то вони в підсумку зробили. Коротше, якщо не “козлить” сильно, то все на рівні.

Рекомендую до прочитання: Instaplus.me – просування і розкручування Instagram

CrowdLinks.ru – тут все трохи “цивильнее”. Реєстрація на сервісі, особистий кабінет, вся переписка в ньому у вигляді чату і ніхто вже не відкрутиться, що лист спам або не помітив у метушні. Звіт про виконану роботу видно в процесі, тобто по мірі створення постів і з’являються посилання, які ви можете відразу побачити і якщо що не так, то написати про це. Так само можете взяти участь у спілкуванні, коментуванні та т. п. Що позитивним чином позначиться на остаточному варіанті. Оплату проводиться тут же, шляхом поповнення рахунку за допомогою WebMoney. Вся статистика нарахувань і списань перед очима. Вообщем – все на виду і в одному місці, як і повинно бути у такого роду сервісів.

Зручність роботи з CrowdLinks.ru мені сподобалося більше.

Результати роботи кожного сервісу

По тексту вище вже видно, що і як. Як по мені, то:

Referr.ru на сайті все гарно розписано, менеджери обіцяють все в кращому вигляді, а за підсумком, як зазвичай. Поки сам не зробиш, ніхто за тебе не зробить. Моя порада і рекомендація щодо роботи з цим сервісом – пишіть максимально докладний ТЗ, вказуйте усі нюанси вашого бізнесу, просіть підтвердження прочитання і осмислення прочитаного на початковій стадії, до передоплати. Перевіряйте всі посилання надсилайте на переробку ті, які не по ТЗ. Вимагайте різноманітності, заявленого на сайті. Люди там працюють адекватні, якщо їм надати факти, що вони не праві, все без зайвих слів перероблять. Але це все зайва трата часу і сил. Результати описані в статті Referr.ru? посилання на яку наведено на початку цього поста. В якості різноманітності буду користуватися і далі цим сервісом, але тільки відповідно до рекомендацій вище.

CrowdLinks.ru – результати роботи на рівень вище, ніж у конкурента. Це дійсно схоже на крауд-маркетинг, а не на коментування домогосподарок. Хоча, тут може грати роль тематики проектів, там сукні, тут вантажівки, але факт залишається фактом. Всі посилання тільки з форумів і при чому тематичних. У всіх випадках акаунти “прокачані”, тому не створюється враження “підстави”. Самі пости написані грамотно і видно, що людина, яка пише або відповідає “в темі”. Результатами поки не можу похвалитися (часу пройшло мало), як з рефером, але думаю, що буде не гірше.

Ціни

Тут я вам не порадник, все залежить від повноти гаманця. На даний момент часу переважніше CrowdLinks.ru, т. к. у них цінник в рублях. Виходить дешевше, ну і якість краща. Прикольно вийшло – дешево і добре :) , аж не віриться, але це так.

Висновок

Не важко здогадатися, що в цьому змаганні переміг сервіс крауд-маркетингу CrowdLinks.ru. Хоча за підсумком обидва сервісу зробили те, що обіцяли, але енерговитрат і фінансів більше на Referr.ru пішло.