Ретельні тести показали, що нова система охолодження playstation 5 краще старої

92

Більш глибокий аналіз оновленої версії консолі playstation 5, проведений блогерами з youtube-каналу hardwarebusters, показав, що використовувана в ній нова система охолодження насправді справляється зі своїм завданням краще, ніж оригінальна.

Джерело зображень: hardwarebusters

Раніше повідомлялося, що у продажу з’явилася оновлена playstation 5, яка стала на 300 грамів легше оригінальної версії за рахунок зменшився радіатора системи охолодження. Одним з перших порівняльний аналіз нової і старої приставки провів популярний блогер остін еванс (austin evans), який заявив, що нова система охолодження консолі стала гірше, оскільки через менші розміри вона стала сильніше грітися. Як показав більш детальний аналіз з використанням професійного обладнання, проведений youtube-каналом hardwarebusters, заяви популярного блогера не відповідають дійсності.

Детальним перевіркам і тестам з боку hardwarebusters піддалися температура виходить з приставок гарячого повітря, а також показники температури однокристальної системи (soc), пам’яті (vram) і підсистеми живлення (vrm) приставки в просте і під ігровим навантаженням.

Найбільш значна різниця температури була замінена у soc. При цьому на користь нової версії. Якщо температура процесора оригінальної версії playstation 5 склала 51,15 градусів за цельсієм, то у новій версії вона дорівнювала 40,08 градусів — на цілих 11 градусів нижче. Навпаки, пам’ять нової приставки нагрілася приблизно на 8 градусів за цельсієм вище, ніж у оригінальній — 48,20 проти 40,88 °с.а температура vrm у новій приставки склала 46,32 градуса за цельсієм, що лише на 1,35 градуса вище, ніж у оригінальній ps5.

Автор каналу hardwarebusters також порівняв роботу системи охолодження приставок. Як показав тест, вентилятори обох со працюють з однаковою швидкістю, як в просте, так і під ігровим навантаженням.

Робота вентиляторів системи охолодження

Причина, по якій нова приставка стала на один децибел голосніше полягає в скоротилася в розмірах системі охолодження — на шляху звуку тепер зустрічається менше опору, оскільки радіатор охолодження став менше. На практиці цю різницю буде неможливо помітити.

Середній показник шуму

Більш висока температура виходить з приставки повітря з урахуванням зазначених мінусів в свою чергу говорить про те, що вся система охолодження приставки в цілому справляється зі своїм завданням ефективніше. При цьому різницю в температурі вихлопу теж не можна назвати значною. У новій приставки вона становить 41,11 градус, а у старій — 39,85 градусів за цельсієм.

Також hardwarebusters порівняли рівень енергоспоживання приставок. У всіх режимах різниця виявилася мінімальною або була відсутня зовсім.