Реєстрація в каталогах

581

Всім привіт! Сьогодні ще раз хочу поговорити про розміщення сайту в каталогах. Знаю, що написано про цю справу вже дуже багато написано і те, що робити це необхідно, і те, що робити цього ні в якому разі не можна. Отже, “Бути чи не бути” вашого сайту в каталогах – це вирішувати саме вам. Відразу висловлю свою особисту думку – однозначно БУТИ!

Що дає реєстрація сайту в каталогах

 • Для молодого сайту розміщення в каталогах насамперед дає можливість швидко проіндексувати свої сторінки в пошукових системах. Популярні каталоги дуже добре індексуються самі, і пошукові боти там просто “живуть”, і посилання на молодий ресурс не залишиться непоміченою ними. До того ж, така посилання набагато цінніше, для молодого ресурсу, ніж посилання додана в «аддурілкі» (addurl). Як показує практика, пошукові боти “люблять” більше ті ресурси, які вони знаходять самі, а не на які їх направляють веб-майстра. Така посилання в очах пошуковика може виглядати природною. Тільки ця позиція вже повинна спонукати на розміщення свого сайту або блогу в інтернет-каталогах.
 • Трастові каталоги – тут говорячи про трастовості мені хотілося б говорити про каталогах, які не тільки у фаворитах у пошукових систем, а скоріше про відвідуваних людьми каталогах корисних ресурсів. До прикладу – у вашому улюбленому місті напевно є каталог сайтів, що мають відношення до вашого міста (якщо немає – терміново зробіть його ви!), жителі міста зацікавлені у вирішенні того чи іншого питання в своєму житті з величезним задоволенням і користю для себе заходять на такі каталоги для того, щоб знайти сайт компанії (фірми і т. д.), яка в змозі вирішити нагальну проблему. Якщо ваш сайт або блог має “міську орієнтацію”, то розміщення в такому каталозі – це цінне джерело корисного трафіку. Якщо тематика вашого сайту не має географічної прив’язки, то просто додайте свій сайт в тематичному каталозі, або в тематичному розділі будь-якого іншого трастового каталогу, відповідно з вашою тематикою. Отже, другий “плюс” каталогів – це трафік.
 • “Знайдений за посиланням” – іноді можна зустріти в результатах пошукової видачі таку напис. Що вона означає? Це коли точного входження пошукового запиту на сторінці немає, але анкор посилання відповідає пошуковому запиту. Звідки можна з легкістю отримати таке посилання? Звичайно ж з каталогу! Кому не цікаво отримання якісного трафіку – може не звертати на це увагу, і не розміщувати свій сайт в каталогогах. Мій товариш, який займається бізнесом в офф-лайні, просто закоханий в каталоги саме з цієї причини на своїй інтернет-сторінці у нього тільки найменування товару та його вартість з коротким описом.
 • Вплив посилань з інтернет-каталогів на пошукову видачу. Якщо на вашу сторінку, сайт або блог веде достатньо велику кількість посилань, то і авторитетність вашого ресурсу в очах пошукових систем зростає. Це в свою чергу впливає і на пошукове ранжування. Перевіряв неодноразово і готовий підтвердити під присягою – це працює досі (не так, як раніше, але все ж). Якісні прогони по каталогах піднімають ваш сайт в пошуковій видачі, і можуть впливати на показники Тіц.
 • Рекомендую до прочитання: Налаштовуємо невпинний потік лідов на наш сайт

  Отже, що маємо з плюсів:

  • прискорення індексації,
  • якісний трафік з каталогів,
  • пошуковий трафік «знайдений за посиланням»,
  • підйом позицій в пошуковій видачі,
  • збільшення показників ТиЦ.

  Думаю цього більш ніж достатньо, щоб почати або продовжити розміщувати свої сайти в каталогах.

  Ніколи не замовляйте прогін по каталогах

  Що таке прогін по каталогах, і чим він відрізняється від ручного розміщення? Відповісти на це питання мене наштовхнули статті на інших блогах, де автори стверджують, що прогін по каталогам не тільки марний, але й шкодить. Відповідь напрошується сам собою – нефік реєструвати сайт на смітниках”, вибирайте нормальні ресурси і будете білими і пухнастими.
  Прогін по каталогах за допомогою різного софту або онлайн сервісів нічим не відрізняється від ручного розміщення. Вся різниця ручного розміщення і прогону софтом – це час, витрачений на розміщення.
  Чому ж так багато негативу існує з приводу саме “прогонів” різним софтом за каталогами? Відповідь очевидна – цим займалися неспеціалісти-ламер. Чому я так категоричний – так тому, що софт тут ні причому. Програма, що полегшує роботу оптимізатора, це всього лише програма. Все залежить від того, як і ким управляється програма, як і які завдання ставляться перед нею. Вона всього лише механізм, що полегшує роботу. Чому автомобіль ніхто не називає згубним винаходом для Людства? Адже це теж механізм, який може, наприклад, відвезти вас на відпочинок в Сочі, замість того, щоб йти туди пішки. Але якщо за кермом автомобіля ідіот, то замість поїздки на відпочинок автомобілям можна цілком успішно тиснути на людей, або “упокить себе” направивши його на великій швидкості в бетонну стіну так, що календар свят вам більше не знадобиться! Так і прогони софтом – в умілих руках це корисний інструмент, якщо прогін здійснено неграмотно – користь від нього не буде. Якщо ви розміщуєте свій сайт у “каталогах” більше нагадують смітник, то і ставлення пошукачів буде відповідне, незалежно залізли ви в смітник “вручну” або за допомогою софта.

  (с)»Ніколи не замовляйте прогін по каталогах» – може сказати лише той, хто сам просто не вміє робити прогони.

  Регистрация сайта в каталогах, раскрутка и оптимизация сайта, контекстная реклама
  Але є одне АЛЕ!!! В автоматичному прогоні за каталогами є багато особливостей, тому не поповнюйте ряди невдах – перш ніж зважитися на “прогін” настійно рекомендую ознайомитися з цією статтею або проконсультуватися у тих, хто (наприклад я :) ) зможе грамотно відповісти на всі ваші запитання з розряду “чому так” і “а якщо”… Пам’ятайте, що як і в житті, передозування шкідливі в будь-якому випадку, а от “дози” у кожного різні :)
  Так що вперед, каталоги, заради індексації, трафіку, показників і ПРИБУТКУ! Влаштуйте свого сайту свято!
  Удачі!