[rip] не стало легенди французького кіно-жан-поля бельмондо

78

У віці 88 років помер легендарний французький актор жан-поль бельмондо. Його агент підтвердив інформацію новинному агентству afp.

Як повідомила місцева преса, один із символів кінематографа п’ятої республіки пішов з життя мирно у своєму будинку в парижі. Володар неймовірної харизми віддав перевагу спорту акторство, закінчив вищу національну консерваторію драматичного мистецтва і почав кар’єру з театральних підмостків.

Кар’єра бельмондо в кіно почалася в кінці 50-х, а славу йому принесли ролі в культових фільмах режисера жан – люка годара, особливо в картині «на останньому диханні» – маніфесті французької «нової хвилі». Чарівного актора глядачі, в тому числі і радянські, полюбили за комедію «ас з асів», драматичний трилер «професіонал» і десятки інших робіт.

У 1989 році бельмондо був удостоєний премії «сезар» за роль у фільмі «улюбленець долі», в 2011-му отримав почесну золоту пальмову гілку каннського кінофестивалю, а в 2016-му – «золотого лева» за внесок у світовий кінематограф у венеції. Актор був великим офіцером ордена почесного легіону, в його активі і інші державні нагороди.