Російську орбітальну станцію почнуть будувати тільки через п’ять років

106

Генеральний директор «роскосмосу» дмитро рогозін розповів про плани по формуванню російської орбітальної службової станції (росс), яка в перспективі прийде на зміну міжнародної космічної станції (мкс)

Тут і нижче фотографії “роскосмосу”

Очікується, що росс отримає як мінімум п’ять модулів. Це базовий блок, цільовий виробничий модуль, модуль матеріального забезпечення, спеціалізована платформа для складання, запуску, прийому та обслуговування космічних апаратів, а також комерційний модуль.

За словами пана рогозіна, розгортання орбітального комплексу планується розпочати через п’ять–шість років. В якості базового блоку буде виступати науково-енергетичний модуль (нем). Станція отримає відкриту архітектуру з можливістю заміни модулів, що вичерпали свій ресурс.

Глава “роскосмосу” також повідомив, що росс буде розроблятися з прицілом на максимальну автономність. Планується широке застосування систем на основі штучного інтелекту.

Крім того, на станції буде використовуватися робототехніка для скорочення кількості дорогих виходів космонавтів у відкритий космос.

Росс в комплексі з перспективним ядерним буксиром “зевс” може стати прототипом для майбутніх платформ тривалих міжпланетних космічних перельотів.