Сервер warhammer 40.000: eternal crusade відключений, гра мертва, тепер офіційно

62

За іронією долі, враховуючи назву гри, warhammer 40,000: eternal crusade більше не існує після відключення сервера 10 вересня. Після відключення серверів, eternal crusade тепер мертвий і режими pvp і pve повністю недоступні. Клієнт гри більше не доступний для завантаження в steam.

Гра eternal crusade, розроблена і видана студією behavior interactive (dead by daylight), була випущена в 2016 році і отримала вельми змішані відгуки балансують на межі негативних, так і не реалізувала той потенціал, який був обіцяний. Про закриття гри вперше було оголошено в червні. Позавчорашнє оголошення від команди, що стоїть за грою, було коротким і простим:

Як було оголошено раніше, сьогодні ми офіційно закриваємо гру. У рамках закриття всі особисті дані, пов’язані з warhammer 40,000: eternal crusade, були видалені.

Ми пишаємося всією роботою, виконаною над warhammer 40,000: eternal crusade, а також дивовижною спільнотою, яка згуртувалася за грою. Спасибі вам за все, ми цінуємо вашу підтримку протягом багатьох років.

Спасибі за цю пригоду,

Команда warhammer 40,000: eternal crusade.

У фанатів гри змішана реакція, щось середнє між сумом, що вони більше не зможуть грати, і щастям. Інші дотримуються думки, що вбивство гри – на краще. “краще вбити цю гру, ніж бити дохлого коня”, – сказав один гравець. Згідно з діаграмами steam, за останні роки гра налічувала не більше декількох сотень гравців онлайн.

Я особисто придбав гру за 1.4 кб у червні 2016 року, до її виходу у вересні 2016 року, беручи участь у ранній альфі. У той час розробники обіцяли mmo з відкритим світом в дусі planetside, але вже після виходу в ранній доступ було ясно, що розробник не справляється з поставленим завданням і гра стала сессіонкой з 4ма картами і 4 ма фракціями, з огидною оптимізацією при поганій графіці, і ніякущим балансом. Рік по тому гру зробили безкоштовною, але онлайну їй особливо не додало. Звичайно, гра вже була мертвонародженою, але закривати її відразу після випуску, означало б повернення коштів. А так, всім вже все одно.

Тим не менш, залишається звичайне питання: люди платили за гру, до якої у них більше немає доступу. Чи повинен видавець гри мати моральне зобов’язання дозволити гравцям розміщувати свої власні сервери? це завжди ризик для серверних ігор, але законність і етика є предметом суперечок в подібних обставинах.