Що таке копірайт?

1449

Копірайт (copywrite) – це екзистенційний текст…

Будемо простіше: копірайтом називають статтю, написану несхоже на інші матеріали по темі. Тобто автор розповідає про свій особистий досвід або переробляє відому інформацію глибше, ніж у випадку рерайта.

Принципової різниці між рерайтом і копірайтом для цілей замовника немає. Йому до всіх цих букв насправді… Він зацікавлений у віддачі з тексту, а яким чином стаття написана не турбує його прагматичну душу.

Як писати копірайт?

Відмінно, якщо ви берете “свою тему”. Ким ви були до того, як стали копірайтером? Лікарем? Пишіть про медицину. Будівельником – про ремонт. Навіть якщо ви тільки вчора закінчили школу, то вам буде, що розповісти про ЄДІ. Молода мама може писати про догляд за дитиною, вагітності, соціальних виплатах. Кредити, хобі, моделі техніки – навряд чи ви живете на безлюдному острові і не стикалися ні з чим, із запропонованого в замовленнях. А якщо ви шанувальник Робінзона Крузо – шукайте теми про туризм і виживання в екстремальних умовах.

Професіоналізм копірайтера виражається не в його глибоких знаннях у тій чи іншій області, а в умінні знайти, обробити і викласти доступну інформацію у новому ключі.

Можна писати і на зовсім незнайому тему, описувати товарні бренди, про яких ви ніколи не чули, наприклад. Навряд чи вам ставлять завданням, створити статтю про невідомої всьому людству штуковині.

Про все на світі
Є тексти в інтернеті.

Інтернет – не тільки джерело заробітку копірайтера, але і його творча муза і енциклопедія. Шукайте схожі статті, аналізуйте. Вибирайте з них, на ваш погляд, важливе. Відсіювати зайве – деякі рерайтери, яким ліньки вчитися копірайтингу, загадили мережа своїми дурними вигадками. Фільтруйте – вмикайте здоровий глузд.

Рекомендую до прочитання: Як перевірити унікальність тексту?

Користуючись вихідними кодами, не тримайте їх перед очима. Ваше завдання вникнути в тему, для того щоб написати копірайт. Якщо ви будете постійно порівнювати свій текст з попередником, то у вас вийде рерайт.

Інші значення слова “копірайт”

Копірайт – це ще поняття захисту авторського права, але пишеться по іншому: copyright. А значок оригіналу ставиться ось так: Alt + 0169. Затисніть клавішу Alt і введіть цифри в правій частині клавіатури. Вийде знак копірайту: ©.

TEXT.RU - 100.00%