Що таке рерайт тексту і як його зробити

1052

Стаття від 2 червня 2014 року. Останнє оновлення 13 березня 2017 року

Всім привіт! Ви коли-небудь задавалися питанням як робити рерайт тексту так, що б він виходив унікальним на 100% ? Напевно у вас, якщо ви SEO спеціаліст, часто виникає потреба у текстах на різні тематики, звичайно, можна замовити на біржі контенту або у копірайтера, але це іноді дорого (особливо, коли ви новачок в SEO), а іноді не те, що треба насправді. Але для початку давайте розберемося, що таке рерайт.

Що таке рерайт?

Рерайт текста

Як зробити рерайт статті

Рерайт нарівні з копірайтом – один із способів написання статті. Суть проста: знайшли чужий текст з потрібної теми; прочитали, переписали своїми словами. Інформаційна складова та ж, але під іншою зовнішністю. Така стаття виглядає для пошукових систем, а буває, що і для людей, унікальною. Часто замовник надає ісходник для рерайта, іноді потрібно знайти його самостійно або скомпонувати з двох, трьох, і так далі, текстів. Будь-який каприз за гроші вебмастера.

Рерайт з одним джерелом в якості зразка – саме те для вникання в написання статей. Не потрібно вишукувати інформацію по темі, аналізувати, підбирати исходники. Сідай і пиши. Вартість роботи в зв’язку з легкістю виконання зазвичай нижче.

Як писати рерайт

Так от, якщо ви пробували самі робити рерайт тексту, значить, знаєте, наскільки це складно. Але насправді, все не так страшно. Я спробую розповісти вам, як робити рерайт тексту так, що б у годину можна було зробити рерайт однієї статті і щоб вона була не гірше оригіналу!

Якщо є исходник – добре. Спочатку прочитайте статтю повністю. Потрібно розуміти про що йдеться, представляти її структуру і подачу матеріалу. Мінімально, що ви повинні зробити – замінити пропозиції на свої, побудовані по іншому. Проста перестановка слів і заміна їх на синоніми не піде. Синонимайзинг викликає у більшості вебмайстрів печію ненависть. Можуть відмовити в оплаті і ще у відгуках всякої образливою нісенітниці написати.

Рекомендую до прочитання: Статті для сайту

Краще склеювати пропозиції, уточнювати там, де треба; викидати зайве, де не треба в межах абзацу. Користуйтеся здоровим глуздом. Замовнику потрібна хороша стаття, яка розкриває певну тему. Так напишіть її.

Якщо подача матеріалу в тексті, наведеному для прикладу, перестрибує з п’яте на десяте – сміливо міняйте послідовність викладу. Складіть свій план і пишіть по ньому, а інформацію по предмету можна взяти і з исходника.

Відсутність нав’язаного замовником шаблону теж непогано. Більше свободи дій. Джерела для свого тексту легко знайти в мережі. Досить набрати в пошуковому рядку ключовий запит, і нате, будь ласка – мільйони згадок до ваших послуг. Але кількість не означає якість. Підключайте почуття прекрасного і все знання з заданої теми. Знайдіть перлину і зробіть, дивлячись на неї, нову коштовність.

І так, звичайно, коли потрібно робити рерайт тексту нової статті, рекомендується вибирати одну з двох, перевірених часом, програм (ІМХО), на вибір:

  • MS Word
  • Windows Live Writer

В програмі номер 1 можна ділити екран наполовину. А в програмі номер 2 все виглядає звично, як в блозі. На ваш смак. Я зазвичай користуюся першої.

І так, як у ворді розділити екран на дві колонки? Заходимо в “Розмітка сторінки”. Нам відкривається вікно налаштувань, в якому ми сміливо тиснемо на “Альбомну” орієнтацію. Особливо приємно для широкоформатних моніторів, так як уміщається відразу величезна кількість тексту. Тепер зробимо собі дві колонки, там же вибираємо “Колонки” і клікаєм по двох колоночному формату статті.

Наступний крок однаковий для обох програм і 1, і 2. Що б грамотно зробити рерайт статті, треба креативно підходити до цього питання. Якщо у вас не виходить сьогодні підбирати слова під статтю, то не треба себе картати і переживати – відкладіть статтю до завтра. У мене теж не виходить “творити” постійно, іноді потрібно розважитися або відволіктися, попрацювати над чим-небудь іншим.

Рекомендую до прочитання: Розмноження статей і текстів

Використовуючи наступні правила рерайта тексту, ви зможете робити рерайт статей для будь-яких сайтів або бірж посилань GGL або Блогуна, гостьових постів або посад для просування статтями.

  • Оперуйте лише тією інформацією, яка вказана в статті.
  • Рерайт тексту, зазвичай, робіть відразу для 2 суміжних пропозицій, а не для 1-ого або цілого абзацу.
  • Використовуйте інші словоформи, наприклад, замість “прочитати статтю” пишемо, щось на зразок “стаття була прочитана”.
  • Намагайтеся змінювати, як мінімум, відмінок слів.
  • Роблячи рерайт статей для однієї тематики, ваш лексикон автоматично збільшитися, і зробити рерайт наступній статті буде справою 15 хвилин

Приклад. Ісходник, одна стара стаття з водою на тему рерайта.

Зробити рерайт тексту або, простіше кажучи, переписати її своїми словами можна кількома способами. Як правило, початківцям рерайтерам радять такий спосіб: потрібно повністю прочитати текст вихідної статті, на листочок або в окремий файл виписати (надрукувати) її основні положення, потім скласти план своєї статті і, відштовхуючись від цього плану, написати свою власну статтю. Цей метод хороший тим, що він допомагає розбавити статтю своїми думками, під час складання плану можна подумати над змістом статті і, можливо, навіть зробити її краще оригіналу.

Результат рерайта.

Ви хочете зробити рерайт статті, спробувати її переписати використовуючи свої слова? Існує кілька способів для цього, але для новачків у справі рерайта зазвичай пропонується цей спосіб: повністю читаємо вихідну статтю, основними положеннями наповнюємо якийсь підручний листок; після цього складаємо план, а потім, користуючись планом, пишемо собі свою статтю. Чим хороший цей метод? Ви можете використовувати свої думки в процесі рейрата, можете обміркувати зміст статті, а якщо пощастить, вона може бути навіть краще оригіналу.

На даний момент, роблячи рерайт статті по темі, на яку я вже рерайтил, я не відволікаюся на сторонні думки і створюю рерайт з тією ж швидкістю, з якою я б просто друкував свої власні думки. Особливо просто робити рерайт однієї статті для сервісів просування статтями. Попрактикуйтесь на замовлення, коли вирішите, що розібралися, як правильно робити рерайт, сміливо переходьте до написання копірайту.

Рекомендую до прочитання: Оптимізація контенту блогу