Що таке траст сайту?

495

Говорячи про трасті сайту, треба в першу чергу згадати про його прямому значенні. З англійської мови «trust» перекладається як довіра. Яке ж довіру тут мається на увазі? Щоб пошукова система довіряла вашого сайту, їй потрібен якийсь визначник. Траст і є цим визначником, який з’ясовує ступінь довіри пошукової системи до вашого сайту.

На жаль, визначити цей ступінь неможливо, так як пошукові системи не видають її, а часом вони самі навіть точно її не знають. Формула трасту – це не результат розумової праці людини, а розрахунок спеціальних алгоритмів, під впливом яких вона постійно змінюється. Чим вище рівень трасту, тим більше шансів у сайту потрапити у топ-10 пошукової системи, і тим менше коштів потрібно буде витратити на його розкрутку.

Які ж фактори впливають траст?

 • Одним з найважливіших факторів є вік сайту, тобто його тривалість перебування в індексі пошуковиків. Для того щоб рівень трасту підвищувався, необхідно як можна частіше індексувати свій сайт.
 • Наступним фактором можна назвати природні посилання. Траст в цьому випадку підвищується в залежності від кількості і якості посилань. Неприродні SEO-посилання мало впливають на зростання трасту.
 • Важливим є і той фактор, скільки людей приходить на сайт і як довго вони там залишаються. Таким чином, пошукові системи будуть довіряти вашому сайту. Це можна віднести до поведінкових факторів.
 • Варто відзначити і трастові посилання, які додають зростання вашого сайту і підвищують його Тіц. Їх можна купити або знайти самому.
 • Ще фактори, які кардинально впливають на зростання трасту – це якісний унікальний контент, гарний дизайн, хороша внутрішня оптимізація, вірність коду.
 • Але, треба особливу увагу приділити контенту. Якісний текст – це запорука підвищення трасту. Від нього і посилання природні з’являються (трастові теж), і користувачі затримуються на сайті, що покращує ПФ.
 • Рекомендую до прочитання: Соціальні закладки

  Заповнювати свій сайт статтями бажано щодня, регулярно, так як це прямо впливає на довіру пошукових систем. Статті повинні бути унікальними і без граматичних і орфографічних помилок, тому що відвідувачі не захочуть читати неграмотні тексти.

  Довіра до сайту може і знизитися. Із-за чого? Наприклад, з-за посилального вибуху, неякісних посилань, копіпаста, переоптимизации текстів (як писати SEO-тексти правильно?), поганого юзабіліті…

  Загалом, якісний сайт – трастовий сайт.

  А як перевірити траст? Ось цікавий сервіс. Правда я не знаю, наскільки сходяться версії цього сервісу і пошукових систем…

  Ну а ще, я хочу запропонувати вам подивитися ось це непогане відео, присвячене тому, як підвищити траст web-сайту.