Що таке Web Of Trust і як ним користуватися

483

Всім привіт! В наш не легкий час, перш ніж намагатися піти в новий ресторан, кіно, або концертний зал, ви, ймовірно, захочете перевірити ці закладам сайти, пости відгуки в соціальних медіа хоча б для того, щоб побачити, що інші люди думають і говорять про це. Приблизно теж саме пропонує нам порівняно новий сервіс веб-довіри Web Of Trust (WOT). Основною метою якого, є надання інформації про вміст сайтів, під час ходіння по Інтернету. Сервіс WOT виходить за рамки простого підрахунку голосів з вбудованим алгоритмом, він включає в себе і репутацію користувача залишає оцінку на сайті, і тягне дані зі сторонніх ресурсів з чорними списками “поганих” сайтів, наприклад таких, як SURBL і PhishTank. Як варіант, його можна використовувати в якості батьківського контролю, хоча він не замінить встановлену утиліту контролю.

Web Of Trust (WOT) – є надбудовою до браузеру, яка показує вам репутацію сайтів. WOT допоможе вам приймати обгрунтовані рішення про те, щоб довіряти веб-сайту чи ні, коли ви шукаєте, торгуєте або просто серфити в Інтернеті. WOT просто показує веб репутацію, як світлофор, поруч з результатами пошуку, коли ви використовуєте Yandex, Google, Yahoo, Bing або будь-яку іншу пошукову систему. Іконки також видно в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter і електронної пошти, таких як Gmail і Yahoo! Mail, а також інших популярних сайтів, таких як Wikipedia. Натиснувши на значок “світлофора” відкривається сторінка показників, де ви можете знайти більш детальну інформацію про репутацію веб-сайту і думки інших користувачів (рис.1).

Страница показателей WOT

рис.1

 • Зелений світлофор означає, що користувачі оцінили сайт, як надійний і надійний;
 • Червоний попереджає про потенційні загрози;
 • Жовтий означає, що ви повинні бути обережні при використанні сайту.

Иконки репутации WOT

рис.2

Рейтинги та огляди WOT розраховані на думку від глобального співтовариства мільйонів користувачів, які оцінюють сайти грунтуючись на їх особистому досвіді. Крім того, сторонні джерела використовуються, щоб попередити вас про шкідливі програми та інші загрози технічного плану, які можуть виникнути при відвідуванні того чи іншого ресурсу. Ви можете поділитися своїм досвідом і виставляти рейтинг відвіданих вами сайтів, тим самим, можете допомогти зробити Інтернет більш безпечним місцем для всіх.

WOT (Web of Trust) для Firefox

Як списки довіри і репутації інших послуг, WOT отримує інформацію від людей, які діляться реальним досвідом (не без “шкідливих товаришів” звичайно). На прикладі браузера Firefox можу сказати, що місце для розташування WOT вибрано вдало, праворуч від адресного рядка і панелі пошуку, втім, як і в браузері Chrome, чого не скажеш про “дітище Microsoft”, про що більш детально зупинимося нижче. Дуже зручно для розміщення миттєвого відгуку про веб-сайтах, які ви відвідуєте. Він змінює колір з зеленого до жовтого до червоного, у міру того, як небезпека зростає, і відображає рейтинги сайту, коли ви клацніть по ньому. Ви також можете поділитися своїм досвідом і думкою на рахунок відвідуваних сайтів через Ваш безкоштовний акаунт у WOT, який можна створити в один клік, використовуючи ваші акаунти соціальних мереж типу Facebook, Google+ і т. п.

Руководство по безопасности Facebook - для молодежи, родителей, и учителей

рис.3

Як багато хто вже знають, WOT для Firefox працює не тільки в Firefox, але і в інших сучасних браузерах, навіть на 64-бітному Cyberfox. Щоб почати використовувати мережу довіри, просто перейдіть на офіційний веб-сайт. Там Ви знайдете велику кнопку, для установки надбудови для браузера, який ви використовуєте. Це може бути Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari і підтримуються на Windows, Mac OS або Linux. Якщо ви використовуєте кілька браузерів, встановіть мережа довіри для кожного з них і скрізь увійдіть під однаковим ім’ям або за допомогою одного аккаунта соцмережі, таким чином ви швидше наберете бали для бронзового рівня і т. д. Під час процесу установки, треба увійти в систему, для цього створюється обліковий запис за допомогою E-mail або, як я вже говорив раніше, акаунтів соціальних мереж (рис.4). Але, для інформації, вам не обов’язково реєструватися в WOT, він чудово працює і без облікового запису. До речі, встановлювати шляхом скачування WOT з офіційного сайту не обов’язково, це можна зробити шляхом установки “Додавань” в браузері Firefox і “Розширень” в браузері Chrome 18 або новіше.

Регистрация в Web of Trust

рис.4

Як видно з картинки вище, підписатися на безкоштовну обліковий запис WOT дуже легко, а зробити це через Facebook, взагалі, мінімально нав’язливо. Після закінчення установки відкриється вікно з вибором відповідного для вас рівня захисту (рис.5) і далі, невелика екскурсія по WOT характеристиками.

Выбеор подходящего для вас уровня защиты WOT

Рис.5

В WOT значок знаходиться в ідеальному місці, щоб бути помітним, але ненав’язливим, щоб легко помітити, коли колір змінюється, але в іншому IE це не так. Я спеціально встановив WOT в ньому для наочності :) (рис.6).

Панель Web of Trust в Internet Exsploer

рис.6

У всьому іншому, як і скрізь, при наведенні курсору відображається рейтинг сайту, а натиснувши на значок з’являється відображення докладного опису достовірності сайту, надійності продавця, конфіденційності та безпеки для дітей, все це у вигляді рейтингу (рис.7).

Информационная панель WOT

рис.7

Останнім часом це розширення для браузерів завоювало величезну популярність. Вже сьогодні налічується понад 140 млн. встановлених копій в різних браузерах. Звичайно ж валова частина користувачів відноситься до буржунету, але і у нас їх досить багато. Спираючись на статистику можна дізнатися кількість встановлених плагінів в СНД:

 • Firefox – 1,3 млн.
 • Opera – 2,1 млн.
 • Google Chrom – 1,1 млн.

Рекомендую до прочитання: Drupal 7 – виявлена вразливість SQL

Такої ж інформації для інших браузерів немає, але можна припустити, що цей плагін встановлюється і на них.

Web Of Trust – поширення, особливості, вплив на SEO

Крім браузерів, додаткові значки з’являються біля посилань фрагмента, у популярних пошукових системах та сайтах соціальних мереж, а так само близько трьох десятків інших сайтів. Ви знайдете такі значки в Google, Yahoo, Facebook, Twitter, також підтримується міжнародні сайти, включаючи Яндекс, Baidu і Wirtualna Polska Szukaj. Як SiteAdvisor, мережа довіри зазначає безпечні посилання зеленим значком і небезпечні червоним значком. Наприклад, якщо ваш друг відправляє статтю на Facebook, і посилання може призвести кудись у підозріле місце, то мережа довіри ставить червоний значок поряд з цим посиланням. Сумнівні сайти отримують жовту мітку, а ті, що поки ще в рейтинг не потрапили, отримують сірий піктограма зі знаком питання. Ви можете навести вказівник миші на піктограму для отримання більш детальної деталізації, або натисніть на Web of Trust для повного аналізу.

Рівень довіри в WOT

Рівень довіри показує, наскільки надійною система рейтингів вважає репутацію. Він базується не тільки на кількості рейтингів, але і їх передбачуваної надійності. WOT показує вам індикатор довіри у вигляді маленьких фігурок чоловічків поруч з кожним символом рейтингу.

WOT робить досить сильний вплив на відвідуваність сайту та SEO. Уявіть собі, що на сайті є досить велика кількість негативних відгуків, відповідно при видачі в пошуку або при відвідуванні ресурсу на екрані монітора з’явиться наступне попередження (рис.8)

Оценки сообщества WOT - негативные

Рис.8

Не кожна людина, після такого побаченого віконця, виявить бажання переходити по посиланню або відкривати сайт. У віконці ви завжди зможете дізнатися, з якої причини на сайт встановлений рейтинг подібного роду і вже самі вирішувати, що робити далі. Навпроти кожної посилання в пошуковій видачі систем Яндекс або Google, звичайно ж за умови встановленого плагіна, можна бачити кружечок і в залежності від рейтингу він буде зеленим, жовтим або червоним.

Web Of Trust накрутка

Перше і найважливіше в “накрутці” WOT – ні про яку “накрутці” навіть не думайте! Це все жахливо і в підсумку тільки зробите собі гірше. Зараз багато хто може подумати, що таким чином можна напаскудити конкурентам або недругів в інтернеті. Зареєструватися під кількома ніками на різних браузерах, для більш просунутих, застосувати проксі або змінювати IP. Можна навіть попросити користувачів у ваших соціальних групах, щоб вони наставили негативу, але смію вас запевнити, це все практично нереально. Так як у зворотний бік, у бік поліпшення, нечесні веб-майстри та власники сайтів можуть таке зробити. Тому алгоритм WOT все це справа моментально відстежує і присікає :) .

Рекомендую до прочитання: Основні складові SEO

Web Of Trust – як підняти рейтинг

Для початку треба почати користуватися цією надбудовою, щоб підняти свій рівень хоча б до бронзового або срібного. З такими показниками ваш голос буде мати більшу вагу в оцінці сайтів. Я активно використовую WOT вже більше двох місяців, хоча зареєструвався в ньому пару років тому. За весь цей час мені не пощастило досягти бронзового рівня. Як досягти бронзового рівня я не можу вам точно сказати, т. к. у всіх він присвоюється по різному.

Як обчислюється оцінка активності WOT

Як видно з назви, оцінка активності вказує на те, наскільки ви активні. Вона обчислюється за загальною інформацією про те, скільки веб-сайтів ви оцінили, скільки коментарів залишили на форумі або блозі, скільки запрошень відправили і про скількох рейтингах повідомили. Рівень довіри до системи вам не залежить від вашої активності. Ця оцінка просто вказує на те, наскільки діяльну участь ви берете в проекті WOT.

Додаємо сайт на форум Web Of Trust

Буває така ситуація, коли заходиш на свій сайт, а він “червоний”. Всі одразу думають, що конкуренти або заздрісники, але таке може трапитися з різних причин, аж до репутації IP сайту. Так часто буває, коли спам розкидали, або якщо там дуже багато шахрайських сайтів. У будь-якому випадку, якщо ви не “накручували рейтинг” і впевнені у своєму сайті, просіть оцінку в призначеному місці – на форумі. Це самий правильний варіант визначення рейтингу довіри вашого ресурсу. Якщо у сайту погана оцінка, то слід дізнатися причину на форумі WOT. Тоді користувачам, негативно оценившим сайт, прийде повідомлення і, можливо, вони змінять думку про сайт. У будь-якому випадку, там вам підкажуть, що робити. Далі опишу коротку інструкцію/керівництво для новачків, з додавання сайту на форум web of trust:

1) Перш ніж питати, будь ласка, зробіть поверхневу перевірку вашого сайту і приберіть видимі оку “косяки” і баги, постарайтеся вирішити будь-які проблеми, які ви знайдете. На форумі обов’язково помітять явні недоліки і помилки і, так чи інакше, вас попросять виправити їх. Тому, чим менше їх буде, тим краще. Зверніть увагу: правила можуть здатися трохи різкими, але довіра є одним з найбільш бажаних товарів в Інтернеті. Легко втратити, важко отримати.

2) чи Є у вас Контактна інформація? Незалежно від того інтернет-магазин у вас або просто блозі, вам потрібна контактна інформація. В той час, як вона може і не знадобитися місцевим законодавством, WOT спільноти вкрай негативно ставиться до “безликим сайтів”. Будь ласка, зверніть увагу, закони в різних країнах різні, і приймати до уваги їх усі не представляється можливим. Тому використовується просте правило – вам потрібна контактна інформація. Знову ж таки, у вас є право не погодитися з цим твердженням, але тоді ви повинні бути готовим виразно пояснити причину, чому у вас немає контактної інформації. Подумайте про це, ви б довіряли комусь, хто відмовляється сказати вам своє ім’я, наприклад?

Сторінка з контактами повинна містити наступне:

 • Назва компанії
 • Ваше ім’я (для персонального блогу)
 • Номер телефону
 • Фізична адреса
 • Бізнес-адреса електронної пошти

Рада!
Відображення контактної інформації може бути зроблено з використанням зображення, на відміну від написаного тексту, це дозволяє розглядати контакти тільки людині і спам-роботи не зможуть спарс ваші дані.

3) Перевірте, чи є у вас на сайт Політика Конфіденційності. В політиці конфіденційності ви заявляєте, що ви робите із зібраною інформацією. Люди стають все більш чутливими в цих речах. Оскільки конфіденційність є великою проблемою, вона повинна мати свою власну сторінку. Якщо у вас немає заяви про конфіденційність або ви не впевнені в тому, чи потрібно воно вам: Дивіться тут. Для отримання підказок про те, як правильно створити свою власну політику конфіденційності: Подивіться тут.

Рекомендую до прочитання: 9 речей, які потрібно знати про новому мобільному апдейте Гугла

4) Якщо ви збираєте конфіденційну інформацію , наприклад присутня введення кредитних карток або паспортних даних, ви повинні використовувати “https”. Більш детально про SSL шифрування можна почитати в цій статті.

5) Важливі речі, на які слід звернути увагу при з’ясуванні оцінки на форумі. Перше і головне: Будьте ввічливі. Деякі відповіді, які ви отримаєте, можуть здатися вам ворожими, але це не так. Це схоже на урок в школі, де вчитель намагається знайти помилки, так само і тут, відповідальні користувачі просто хочуть переконатися, що ваш сайт є безпечним і надійним. Друга річ: Якщо ви отримуєте занадто багато негативних емоцій через відповідей на питання, які ви отримали від користувачів, не надсилайте відповідь відразу!!! Зробіть глибокий вдих, якщо це необхідно, зачекайте кілька хвилин або годин і, як тільки у вас з’явиться впевненість у контролі над своїми емоціями, надсилайте відповідь. Це насправді дуже важливо, оскільки гнів може спотворити судження і призвести до того, про що ви можете пізніше шкодувати. Крім того, будь-ласка, прийміть до уваги, що багато людей (ймовірно, ви теж) на форумі не є носіями англійської мови і можуть навіть не знати, що їх відповіді звучать грубо.

Якщо ці 5 пунктів будуть прийняті вами під увагу, то результат буде вас влаштовувати і всі будуть щасливі :) .

Якщо ви соромитеся” залишати запит на форумі WOT або хочете для початку пройти, так би мовити, “лайт” перевірку, то це можна зробити тут, в коментарях. Це не заборонено правилами!

Правила Web of trust

Як я можу отримати більше оцінок / поліпшити рейтинг свого сайту?

Пропоную вказувати URL своїх сайтів, які треба оцінити. Заходьте на сайти тих, хто вже до вас залишив коментар із запитом на оцінку сайту, оцінюйте їх ресурси чесно і неупереджено. Ні яких взаимностей не просіть – це порушення правил! Просто залиште в коментарі свій УРЛ сайту і вас теж оцінять. Але будьте готові до того, що ваш сайт буде оцінений по його достоїнству, тобто ви можете з легкістю заробити і “Не довіряю”. Тому подумайте кілька разів перед тим, як просити оцінити ваш ресурс. Зі свого боку я гарантую адекватну і чесну оцінку вашого ресурсу і навіть напишу пару слів у коментарях до оцінки, якщо сайт дуже сподобається. Сайти відверто низької якості будуть ігноруватися або отримувати по “заслугах”. Тому не рекомендую підсовувати різного роду ГС-и. Все вищесказане робиться не для накрутки WOT, а для реальної оцінки ваших ресурсів відповідальними користувачами мережі інтернет і професіоналами у створенні та просуванні сайтів! Ви не випрошуєте тут підняття рейтингу вашого ресурсу (т. к. правилами WOT заборонено просити оцінювати ваш ресурс у незнайомих вам людей), а отримуєте адекватну оцінку і вказівку на явні недоліки і помилки на вашому сайті. Так само, не обов’язково тільки я буду оцінювати ваші сайти, це можуть робити всі присутні тут, тим самим ви можете отримати/дати адекватні поради щодо поліпшення ваших сайтів.