Сша стає світовим лідером в області майнінг після його заборони в китаї

37

Після того як на початку цього року влада китаю заборонила видобуток bitcoin в країні, сша обігнали колишнього лідера і стали основним світовим джерелом видобутку bitcoin з більш ніж 1/3 світового хешрейта. За сша слідують казахстан і росія. Більшість bitcoin видобувають великі компанії, у яких є власні центри обробки даних.

Згідно з даними, опублікованими кембриджським центром альтернативних фінансів, китай контролював близько 75% світового хешрейта bitcoin у вересні 2019 року. Оскільки обмінний курс bitcoin в останні квартали різко виріс, великі центри обробки даних для майнінг були розгорнуті в інших країнах, включаючи сша, казахстан і росію.

В результаті частка китаю впала до 44% в квітні цього року, а після того, як влада заборонила майнінг криптовалюта в травні, вона впала до нуля (принаймні, в тому, що стосується легального майнінг). У вересні китай заборонив всі операції, пов’язані з криптовалютою.

Навпаки, частка сша у світовому хешрейті зросла з 17% у квітні до 35% у серпні, тоді як частка казахстану збільшилася з 8% до 18% за той же період. Росія відстає від казахстану.

У сша деякі компанії, що займаються майнінгом криптовалют, навіть придбали зупинені електростанції, що працюють на вугіллі, щоб прогодувати свої ферми. Тим часом, казахстан стикається з нестачею електроенергії. Уряд казахстану навіть ввів спеціальний податок на криптовалюта, який вступить в силу в наступному році.