Техногіганти розпустять групу internet association до кінця 2021 року

14

Хоча it-компанії жорстко конкурують один з одним, всі вони зацікавлені в розвитку інтернет-індустрії. З цієї причини в сша довгий час існувала група internet association (ia), яка лобіювала інтереси бізнесу у вашингтоні. Тепер, схоже, нерозв’язні протиріччя між головними засновниками приведуть до кінця її діяльності.

Джерело: geralt / pixabay.com

Група, яка називала себе» єдиним голосом ” інтернет-індустрії, завершить свою роботу після того, як microsoft, uber, а також інші компанії припинили її фінансову підтримку. У заключній заяві повідомляється, що закриття асоціації відповідає стрімкому зростанню і змінам індустрії.

Як заявляють експерти, на ділі це свідчить про серйозну розбіжність цілей її учасників: microsoft бажає дистанціюватися від своїх “колег” з кремнієвої долини-google, facebook і amazon. Крім того, багато дрібних компаній розчаровані зневагою до своїх інтересів з боку техногігантів. За словами представника yelp лютера лоу( luther lowe), свого часу асоціація могла б врятуватися, виключивши зі свого складу всі компанії з ринковою капіталізацією понад $500 млрд, але його заклики так і не були почуті її керівництвом. Сама yelp покинула організацію ще в 2019 році.

За даними деяких джерел, в microsoft підрахували витрати і прийняли рішення про недоцільність членства-внески залежать від доходів компанії. Зокрема, microsoft імовірно платила близько $1 млн щорічно. Крім того, на відміну від багатьох техногігантів, microsoft досить вдало уникає уваги американських регуляторів, конгресменів і антимонопольних відомств з початку 2000-х років. Компанія вже публічно заявляла, що готова швидше підлаштовуватися під антимонопольні правила, ніж боротися з ними.

При цьому інші компанії якраз зацікавлені в тому, щоб втягнути її в боротьбу з регуляторами. Крім того, вони неодноразово звертали увагу на те, що в сша і європі техногігант користується певними привілеями, не даючи розвиватися іншим бізнесам, вимушеним брати участь в тривалих і дорогих антимонопольних судових процесах в якості позивачів.