Telegram в росії на порядок популярніше facebook і whatsapp разом узятих, говорить дослідження інтернет-трафіку

56

Директор некомерційної організації “товариство захисту інтернету” михайло клімарєв опублікував ковзаючі середні частки трафіку “по дрібних фіксованих операторам”, на основі яких склав рейтинг найпопулярніших в росії протоколів-сервісів. З цих даних стало відомо, що telegram користується більшою популярністю, ніж основні західні конкуренти в особі whatsapp і facebook разом узяті.

Рейтинг найпопулярніших протоколів-сервісів в росії за обсягом скачуваних даних виглядає наступним чином:

 1. https 443 — 28,97 %
 2. quic&google video— 25,52 %
 3. http 80 — 17,89 %
 4. bittorrent— 12,31 %
 5. telegram— 6,80 %
 6. vpn and tunnels— 4,65 %
 7. udp unknown— 1,16 %
 8. tcp unknown— 0,62 %
 9. facebook і whatsapp— 0,50 %
 10. dns 53 — 0,35 %
 11. інші — 1,23 %

Клімарєв повідомив, що хоча у нього немає даних по мобільних операторам, але описана статистика, як він вважає, повинна бути близька до реального стану справ. Судячи з його інформації, telegram генерує більше трафіку, ніж facebook і whatsapp разом узяті — 6,8% проти всього лише 0,5 %. Що цікаво, у facebook в росії більше трафіку, ніж у whatsapp.

Експерт також зазначив, що шифрований «звичайний» інтернет-трафік становить близько 30% всього російського трафіку, що вдвічі перевищує показники нешифрованого трафіку. Але все одно ще дуже багато сайтів» не подужали ” протоколи ssl і let’s encrypt.

Youtube і протокол quic припадає чверть російського трафіку, причому частина останнього може ставитися до «вконтакте». На youtube припадає більше 10 % всього інтернет-трафіку в росії, а обсяг трафіку на vpn виявився нижче очікуваного показника — 4,5 %, включаючи різні протоколи gre, stun-behavior, chameleon, l2tp, pkt-krb-ipsec і т. Д.