У росії створять бойову гвинтівку під стандарти нато, що вражає ціль на 3 км

80

Видання “риа новости” з посиланням на головного конструктора orsis максима байметова, повідомило про те, що російське підприємство займається розробкою наддальнобійної гвинтівки калібру нато (під патрон 50 bmg 12,7 x 99 мм). Така зброя здатна вражати цілі в бойових умовах на відстані 2,5 — 3 км. Для порівняння, найпопулярніша розробка компанії-гвинтівка т — 5000-може вражати цілі на відстані 1,6 км. Різні її модифікації стоять на озброєнні фст, росгвардіі і служби безпеки президента російської федерації.

Байметов заявив виданню, що гвинтівка створюється насамперед на експорт, але нею вже цікавляться і російські силові структури. Зброя такого класу в росії ніхто не виробляв, його випробування планують здійснити на початку 2022 року. Головний конструктор orsis підкреслив, що гвинтівка призначена для використання на регулярній основі, це не той випадок, коли потрібно просто поставити рекорд по дальності ураження цілі.

У 2020 році ті ж “риа новости” написали про те, що підрозділ конструкторського бюро інтегрованих систем lobaev arms має намір створити унікальну снайперську гвинтівку dxl-5, здатну вражати цілі на максимальній дальності 7 км.