В очікуванні windows 12 або якими були попередні ос від microsoft

52

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

У червні цього року в мережу просочилася рання версія windows 11 для розробників, яку, природно, багато любителів новинок вже встигли поставити на свої пк. Подія це сталося, можна сказати, несподівано, так як 11-ю версію ос від microsoft сильно не очікували побачити в цьому році. Навпаки, більше надій було пов’язано з виходом windows 10х, але, на жаль, цьому не вдалося збутися.

Багато оглядачів назвали windows 11-windows 10 з сервиспаком. Концептуально, нового для зміни індексу операційної системи на одиницю в microsoft не нашкребли, але маркетологам як завжди видніше. Основні нововведення 11-ї версії «вікон”, які будуть доступні для скачування вже 5-го жовтня цього року, можна назвати наступні:

 • directstorage, яка прискорить завантаження розрослися на сотні гігабайт ігор c nvme ssd в відеопам’ять 3d;
 • функція auto hdr, яка додасть можливість активації режиму hdr для багатьох ігор з directx 11/12 при наявності сумісного монітора у користувача;
 • інтеграція з android додатками, доступними в microsoft store;
 • покращено масштабування з 2k і 4к моніторами;
 • можливість роботи з гетерогенними процесорами;
 • а також купа всяких непотрібних більшості прикрас.

В іншому-це колишня “десятка”, поліпшена і допиляна, з усуненими багами, і, можливо, доданими новими.

А тепер заглянемо в майбутнє і спробуємо на основі наявних відомостей сформувати образ наступної версії ос windows. З великою часткою ймовірності порядковий номер буде саме « “12”.

В мережі вже гуляють скріншоти ранньої збірки windows 12, build 12.0.30000, а значить робота вже «кипить». Але, як кажуть, повноцінне тестування windows 12 почнеться не раніше середини 2026 року.

Основні нововведення будуть полягати в ще більшому ступені абстрагування власника пк від налаштувань ос. Повна залежність від інтернет-з’єднання, більш тісна інтеграція з andoroid і linux. Підтримка зв’язку 5g і супутників з низькою навколоземною орбітою і ще більше домінантне положення microsoft store і xbox game pass. Адже основний прибуток великі it корпорації в наступному десятилітті будуть отримувати саме через передплатних сервісів на свої послуги.

А тепер заглянемо в минуле і подивимося на операційні системи, які передували windows 11.

Windows 10. Період підтримки: 2015 – 2025 рр.

Основні додані функції:

 • відмова від плиткової системи windows 8.
 • новий вбудований браузер microsoft edge.
 • примусова установка оновлень.
 • ідентифікація за допомогою веб-камери.
 • синхронізація з мобільного пристрою повідомлень.
 • вбудована підтримка шоломів віртуальної реальності.
 • ігровий режим
 • поява панелі “люди”.
 • ізольований робочий стіл для безпечного запуску додатків.
 • ще більше вбудованої телеметрії.

Windows 8.1 період підтримки: 2013 – 2023 рр.і windows 8 період підтримки: 2012 – 2016 рр.

За своєю суттю – ці дві близьких по своїй натурі операційні системи були більш маркетинговим продуктом, який повністю провалився.

Спочатку “вісімка” замислювалася як сполучна ланка мобільного і десктопного світу з повною інтеграцією і екосистемою однорідних додатків. Але, на практиці, навіть плитковий режим не прижився і він був відкинутий більшістю користувачів.

Через цей провал вирішено було відмовитися від наступної цифри «дев’ять» в назві майбутньої ос, щоб не пов’язувати себе з колишніми невдачами, а відразу перескочити до чогось нового. До десятки.

Windows 7 період підтримки: 2009 – 2020 рр. Випуск операційних систем компанією microsoft нагадує екстенсивну стратегію розробки мікропроцесорів, анонсовану компанією intel з найменуванням «тік-так ” (англ. Tick-tock).

Так ось, windows 8 була неуспішним – tock, а «сімка» – успішним «tick». Основне, що дала windows 7 користувачам, це – збільшення продуктивності операційної системи, надійність і підтримку api directx 11-ї версії.

Windows vista. Період підтримки: 2006-2017 рр.це черговий tock, який нічим не запам’ятався користувачам. Крім впровадження підтримки directx 10-ї версії ця ос нічим примітним не виділялася.

Windows xp. Період підтримки: 2000 – 2010 рр.windows xp-можна назвати найуспішнішою, стабільною, “всеїдною”, технологічною і перспективною ос. Незважаючи на її вік, вона ппродолжает використовуватися і понині.

Більш того, практично будь-яке сучасне залізо без особливих зусиль в змозі прихистити цю ос в якості основної операційної системи. Її також дуже люблять оверклокери, завдяки легковагості і невимогливості до ресурсів. Загалом-це зразок операційної системи всіх часів і народів.

До windows xp панували темні часи. Купа операційних систем на ядрі win9x, які не знали ні файлової системи ntfs, ні підтримки багатоядерних процесорів, ні звичних нам усім вбудованих функцій ос. Ці операційні системи несли в собі код прабатька всіх операційних систем microsoft-dos. Адже все, що ми маємо зараз-вийшло з dos’а.

Але до нього вже не повернеться. До зустрічі з windows 12!