«вконтакте» вдвічі прискорила доставку контенту на пк і смартфони

26

Розробники «вконтакте» оголосили про переведення соціальної мережі на новий протокол доставки контенту quic. Завдяки нововведенню швидкість передачі даних в мобільних клієнтах і у частини користувачів веб-версії збільшилася в два рази.

Представники соціальної мережі відзначили, що приріст швидкості поки помітний лише для 30% користувачів десктопної версії «вконтакте», оскільки нова технологія для платформи pc доступна тільки в браузері chrome і знаходиться в тестовому режимі. Роботу quic перевірили в росії і за кордоном — в німеччині, молдові та бразилії. Впровадження протоколу дозволило підвищити споживання контенту на 10%.

Розробники заявляють, що швидкість доставки контенту в мережах з поганим з’єднанням була збільшена в чотири рази. Сам протокол quic був розроблений google і працює в браузерах, побудованих на движку chromium. Він примітний зменшеним часом затримки при передачі різних видів контенту. При цьому всі дані передаються в зашифрованому вигляді, що значно підвищує безпеку обміну інформацією між користувачами соціальної мережі.

Представники “вконтакте” також відзначили, що на ринку поки немає готового рішення, яке б пропонувало використання quic і для клієнтської, і для серверної частини. У зв’язку з цим розробники соціальної мережі виклали своє рішення у відкритий доступ.