Влада китаю зобов’язала магазини цифрового контенту видалити більше 100 додатків

23

Китайська влада зобов’язала діючі на території країни магазини цифрового контенту видалити 106 мобільних додатків, включаючи клієнт популярної соціальної мережі douban. У міністерстві промисловості та інформаційних технологій (miit) кнр заявили, що вимога до видалення додатків пов’язана з виявленими порушеннями при обробці призначених для користувача даних.

Джерело зображення: kr-asia.com

В повідомленні регулятора йдеться, що в ході розпочатої 3 листопада перевірки було встановлено, що десятки додатків, включаючи найпопулярніший в країні сервіс караоке changba і сервіс утилізації електроніки aihuishou, були викриті в неправомірних діях, в тому числі збір надлишкових даних. Розробники цих додатків були повідомлені регулятором про порушення законодавства, але будь-які дії з їх боку для вирішення проблеми так і не були прийняті. Це і стало причиною видалення більше 100 додатків, що відповідає чинним в країні закону про захист особистої інформації та закону про безпеку даних.

Джерело зазначає, що веб-сайт соцмережі douban продовжував залишатися доступним у четвер і діючі користувачі могли взаємодіяти з платформою через мобільний додаток. При цьому незареєстровані користувачі з ip-адресами з-за меж материкового китаю, в тому числі гонконгу, вже не могли отримати доступ до платформи. Відзначимо, що менше тижня пройшло з тих пір як китайський регулятор оштрафував douban на 1,5 млн юанів ($235 тис.) за «незаконне розкриття інформації». Що стосується самого майданчика, то щомісяця соцмережа douban налічує близько 10 млн активних користувачів, які спілкуються один з одним, обговорюють фільми, книги, поп-культуру та ін.