Влада сан-франциско: tesla вводить водіїв в оману назвою свого автопілота

61

Наближення термінів переходу бета-версії програмного забезпечення fsd компанії tesla в стадію широкого тестування викликало заклопотаність регуляторів сша відразу на декількох рівнях. Національна рада з безпеки на транспорті (ntsb) вже визнала позначення «full self-driving» (повністю автономне водіння) некоректним, і тепер це занепокоєння поділяють і влада сан-франциско.

Джерело зображення: teslarati

Як зазначає reuters, міський транспортний комітет округу сан-франциско (sfcta) закликав іменувати розроблену tesla систему «програмою просунутої допомоги водієві», але ніяк не автономною системою управління транспортним засобом. На думку представників відомства, раз від водія потрібно здійснювати постійний контроль за системою tesla fsd, то і називатися повністю автономною вона не має права, оскільки це вводить споживачів в оману щодо її функціональних можливостей. Федеральні відомства, відповідальні за дорожню безпеку, повинні взяти питання під свій контроль для захисту споживачів, як вважає влада сан-франциско.

Департамент моторних транспортних засобів (dmv), наприклад, вже заявив, що згідно з діючими нормативними актами штату каліфорнія, функція fsd не перетворює автомобіль в автоматично керований транспортний засіб, якщо спиратися на надану tesla інформацію. Ілон маск( elon musk), який очолює компанію, не раз підкреслював, що використання функції fsd не позбавляє водія від необхідності постійне стежити за дорогою і тримати руки на кермі. Допуск до розширеного бета-тестування нової версії керуючого пз компанія збирається здійснювати на підставі даних про поведінку водія за попередні сім днів, а лихачі будуть позбавлятися такого права в разі виявлення зловживань.