Водність тексту

611

Всім привіт! Текст, як Земля, що складається з води і суші. Стоп-слова: всякі там прийменники, сполучники, займенники та інші непотрібні прикметники – це вода.

Вважається, що якщо водність тексту висока, то він написаний «ні про що». А у разі, коли цей показник низький, то стаття стає академічно сухий і читати її неможливо. Коротше кажучи, і так погано і сяк недобре.

Засвоїти суть і вселенське вирок поняття водності дано, мабуть, тільки математику. І то якщо він геній типу Декарта або Лобачевського. Простий копірайтер пише тексти, а не бере проби. Однак деякі вебмастера мають схильність до всяких розрахунками, тому нам необхідно знати, що перевірити зміст контенту можна програмами – СЕО аналізаторами. Цей інструмент використовується для визначення показника нудоти. Сто непотрібних функцій в одному приладі.

Є і більш осмислений відповідь на питання, що таке вода в тексті. Коли без всяких аналізаторів видно: думка автора ширяла високо і пірнала глибоко, а стаття повинна була бути інформативно-технічної – не сумнівайтеся, це та сама водність .

Пам’ятаєте анекдот про луску? Хто знає, перестрибніть через абзац, я все одно поганий оповідач чужих анекдотів, але потрібен приклад.

Студент перед заліком по зоології вивчив відповідь на одне питання: про бліх. Дістається йому квиток про сімейство собачих, він починає: «Собаки – це такі тварини з вовною, в ній живуть блохи і давай про бліх розповідати». Викладач бачить щось не то, каже: «Опишіть нам краще сімейство котячих». Студент по накатаній: «Кішки – це такі тварини з шерстю і т. д.». Екзаменатор, щоб закінчити фарс йде на хитрість, мовляв, опишіть нам риб. Студент: «Риби – це такі тварини, замість вовни у них луска, але от якщо б у них була замість цього шерсть, то у ній жили б блохи. А блохи – це…»

Так от, відповідь студента – це вода. Не знаєте тематику статті – небудь вивчіть, або не беріться зовсім. Вміння знаходити потрібну інформацію в мережі копірайтеру необхідно. Благо її там навалом.

Рекомендую до прочитання: Розкрутка сайтів з розумом

Але іноді просто життєво необхідно долити води в текст. Наприклад, ви написали пізнавальну, структуровану статтю на 2000 знаків, а замовнику потрібна на 2500. Якщо стаття цікава і повністю розкриває тему, то можете сміливо вписати туди 500 знаків, щоб добити кількість символів до необхідного. Я в цій статті так і зробив. А чим я гірше? Що там у нас вийшло?

Проверка водности этой статьи

Перевірка водності цієї статті

Як видно з скріншоту, водність 74,5 %, а скільки вона становить, за вашими відчуттями?