Всеросійський перепис населення в ігровому форматі-впн-2021

86

Як ви, напевно, знаєте, 15 жовтня стартує черговий всеросійський перепис населення (ну все, тепер точно знаєте). Це, між іншим, найбільша статистична подія десятиліття, яка надалі ляже в основу довгострокового планування розвитку країни і ключових державних програм.

Попередні перепису в історії сучасної росії проводилися в 2002 і 2010 році.

Як все робилося раніше: переписувачі ходили по квартирах і будинках, опитували жителів і заповнювали переписні листи. Ті, хто з різних причин не міг або не хотів спілкуватися з ними особисто, могли прийти в спеціальні переписні пункти на «нейтральній території» і відповісти на питання там.

У 2021 одне з нововведень-можливість самостійно заповнити анкету онлайн на сайті держпослуг.

Крім цього, з ініціативи медіаофіса всеросійського перепису населення, була представлена гра-квест на уважність, суть якої – в простому форматі познайомити жителів росії з трьома способами пройти перепис: особисто поспілкуватися з переписувачем, на порталі держпослуг і в багатофункціональних центрах «мої документи».

Все це, зрозуміло, в ігровій формі. Правила гри досить прості: вам необхідно за обмежений проміжок часу (2 хвилини) вивчити локації (3 штуки) і знайти на них заховані предмети зі списку. При цьому три невірних відповіді будуть коштувати вам штрафних 5 секунд. Так, все вірно, граємо на результат, і навіть рейтинги в таблицях завезли.

Правда, для того, щоб в ньому фігурувати, необхідно пройти реєстрацію. Грати, в свою чергу, можна і без реєстрації, просто тоді результат не буде збережений.

Перший рівень знайомить з першим способом пройти перепис: особисто відповісти на питання переписувачів. На другому рівні представлений мфц, в яких також можна буде заповнити переписну анкету. На третьому рівні гра переносить користувача в ситуаційний центр росстату, який буде контролювати хід онлайн-перепису на порталі держпослуг.

Особливо порадував неформальний підхід: у грі заховано кілька вельми впізнаваних пасхалок. Наприклад, собака в костюмі малюка-йоди, літаючий скейтборд із серії фільмів “назад в майбутнє”, старенька з зачіскою мардж сімпсон, і багато інших. Загалом, видно, що постаралися, і це не просто якась штука для галочки.

Спробувати пройти гру швидше за інших учасників, знайти всі заховані пасхалки можна на сайті.

Кількість спроб не обмежена, але список захованого щоразу оновлюється.

Що тут можна додати? знаєте, не так давно ми робили огляд на одну італійську мобільну гру, яка була зроблена в тісній співпраці з державою. І прийшли до висновку, що подібні ініціативи вкрай корисні. І ось, не минуло й півроку, як з ігровим форматом вирішили поекспериментувати наші державні організації.

Все це, зрозуміло, невипадково: гейміфікація — найважливіший комунікаційний тренд. Звернення до онлайн-ігор дозволяє залучити в кампанію просування всеросійського перепису населення “цифрове” покоління, яке не застати на традиційних майданчиках — на тб, радіо, в паперових змі.

Проте, подібні тенденції не можуть не радувати, і, на наш погляд, конкретно в цьому випадку все вийшло, як не можна краще. Спробуйте і переконайтеся в цьому самі.