Вибух ракети firefly alpha під час випробувального польоту влаштували американські військові з метою безпеки

101

Сьогодні відбувся перший тестовий пуск надлегкої киснево-гасової ракети alpha американо-української компанії firefly aerospace з майданчика військово-повітряної бази ванденберг в каліфорнії. Випробування пройшли невдало і на третій хвилині польоту стався вибух, який знищив ракету в повітрі. Тепер же стало відомо, що політ був перерваний за рішенням американських військових, які спостерігали за ходом випробувань.

Зображення: gene blevins / reuters

«space launch delta 30 завершили політ ракети firefly aerospace alpha над тихим океаном в 19:01 за тихоокеанським часом [05:01 мск] після успішного старту в 18:59 [04:59 мск] з стартового комплексу космічного 2 бази ванденберг 2 вересня», — йдеться в повідомленні, яке було опубліковано на сайті космічних сил сша. У повідомленні також сказано, що в результаті вибуху ракети ніхто не постраждав і незабаром фахівці зберуться для з’ясування причин інциденту.

Video: firefly alpha’s in-flight anomaly. Stay tuned to the nsf youtube channel for the full video. @nasaspaceflight pic.twitter.com/ck4fb98xbc

— jack beyer (@thejackbeyer) september 3, 2021

Нагадаємо, 29-метрова ракета alpha успішно піднялася в повітря і почала набирати висоту. На третій хвилині польоту виникла “підозріла аномалія”, що стала причиною вибуху носія, для якого цей політ був першим в історії. По суті, американські військові знищили ракету з метою забезпечення безпеки. Ймовірно, більш детальна інформація про причини того, що сталося буде опублікована після того, як фахівці вивчать обставини вибуху.

My friend lives in orcutt, ca and said 30 minutes after the anomaly pieces were coming down all over their neighborhood! pic.twitter.com/tohkdakxs2

— mike wanzong (@wanzong) september 3, 2021

Один з користувачів мережі twitter незабаром після пуску опублікував зображення уламка ракети alpha і повідомив про те, що такі осколки падали по всій окрузі каліфорнійського міста оркатт.

Зображення: twitter

Компанія firefly належить українському бізнесменові максиму полякову. Підприємство має намір вийти на ринок доставки в космос малих космічних апаратів з ракетою alpha, яка здатна виводити на низьку навколоземну орбіту до 1000 кг корисного вантажу і до 630 кг вантажу — на сонячно-синхронну орбіту. Один пуск такої ракети разом з вантажем оцінюється в $15 млн.крім того, інженери компанії ведуть розробку космічного корабля і роботизованого місячного модуля, який планується доставити на поверхню супутника землі в 2023 році.