Вибираємо двигун для блогу

394

Який движок під блозі найкращий?

Всім привіт! Спочатку варто визначитися з поняттям движка. Багато людей, які читають цю статтю, хочуть створити блог і лише збирають ту інформацію, якою необхідно володіти для виконання цієї непростої затії. Движком під блог або сайт називається та база, яка використовується для завантаження ваших файлів і вмісту. Мається на увазі дизайн, шаблони і всі ті функціональні речі, без яких блозі або на сайті, просто не «живуть».

Багато знають люди, які вважаються спеціалістами у тематиці створення блогів чи сайтів стверджують, що найкращим движком буде лише той, який ви самі напишете під свій проект. Його плюс полягає в тому, що у власній конструкції набагато простіше розібратися, ніж у заводської. Також саморобний код може краще захистити вас від злому. Але мінус саморобного движка в трудомісткості його створення. Це дійсно важка і громіздка робота. Взагалі, якщо раціонально подумати, то створювати свій движок розумно в тому випадку, якщо ви створюєте якийсь великий і важливий проект. А якщо ви просто хочете вести свій блог, як тисячі інших користувачів, то не варто заново винаходити велосипед – досить знайти вже готову cms, яка вам підійде.
Варто звернути увагу ще й на той момент, що не кожному, навіть дуже тямущому програмісту, під силу написати захищений і якісний скрипт, як людям, які з дня у день цим займаються. І ще маленький нюанс: багато великі і професійні ресурси використовують безкоштовні движки і при цьому абсолютно спокійно себе почувають.
Движок – це система управління контентом – cms. Для того щоб вибрати цю систему потрібно розібратися в своїх бажаннях, можливостях і потребах. Поговоримо про тих випадках, коли блог потрібен не сьогодні, завтра і бажано без яких-небудь витрат. Таким чином, поговоримо про доступних і безкоштовних cms.
Варто обговорити три основні варіанти: uСoz, WordPress і b2evolution. Першу рекомендується використовувати більше при створенні сайту, ніж блогу, але розглянути все ж варто. Друга система на сьогоднішній день дуже поширена і добре підходить для роботи з блогами. b2evolution має свої особливості в роботі.

Рекомендую до прочитання: Чек-лист створення сайту на WordPress

Голосуємо за кращий движок!

Движок для блога UKOZuСoz є поширеною і функціональною системою. Про неї можна прочитати масу позитивних відгуків, проте, скрізь зустрічається невдоволення тим, що разом з движком ви отримуєте і хостинг. За рахунок цього вкрай складно перенести свій сайт або блог на інший хостинг. Багатьох лякає, що в цьому випадку їх праця належить їм не цілком.

Движок для блога WordPress

WordPress на сьогоднішній день є найбільш затребуваною серед всіх систем управління контентом після створення блогу. Вона розповсюджується безкоштовно і до того ж має дуже багато різних плагінів у вільному доступі. За рахунок них цей движок є дуже функціонально насиченим. Така система проста в установці і роботі. Єдиним мінусом, який відзначали користувачі, є те, що за рахунок своєї потужності цей движок дуже вантажить сервер. Але зате на хостингу таких проблем не виникає.

Движок для блога b2evolutionb2evolution є також потужною системою. Вона у своєму роді може також стати незамінною базою при створенні блогу. Її особливість у тому, що вона дозволяє створювати не один блог, а відразу мережу, тобто кілька блогів. Цей варіант вигідний тим людям, що працюють відразу в декількох напрямках тематик: один блог про спорт, інший про музику. Недоліком цієї cms є мала кількість російськомовних плагінів та тем.
Насправді движків існує безліч. Всі вони схожі на описані вище, але з різними відзнаками. Для майбутнього блогера рекомендується вибрати той варіант, який він зможе максимально зручно під себе підлаштувати.

Особисто я, для створення блогів, користуюся WordPress і Joomla+K2. Про joomla тут не писав, оскільки це все-таки cms більше для сайтів.