Як дізнатися движок сайту

1075

Всім привіт! Дуже часто, подорожуючи по інтернету, ми знаходимо відмінно зроблені сайти, як з боку інтерфейсу і юзабіліті, так і з боку SEO-оптимізації даного ресурсу. Природно, у багатьох вебмайстрів може з’явитися закономірне питання: “На якій cms зроблений сайт?”. І в зв’язку з цією обставиною, “народними умільцями” було зроблено безліч онлайн сервісів, різних плагінів, розширень і скриптів для того, що б пересічному юзеру дізнатися, на якому движку сайт. Далі я докладно розповім, як не знаючи мов програмування і нічого не розуміючи в веб-будівництві дізнатися движок сайту.

Визначаємо CMS сайту

Коли довгий час працюєш з сайтами, то починаєш відчувати деякі движки, як кажуть “по запаху”, але це не по темі цієї статті :) . В цілому, один з найбільш швидких і поширених методів визначення движка (CMS), це просто натиснути ctrl+p і вивчити вихідний код сторінки. Деякі, найбільш популярні CMS генерують своє ім’я в тегах популярний движок Joomla:

meta name=
PHP

1

Так само, назви CMS можна дізнатися з виносок в розділі авторських прав (зазвичай у “підвалі” сайту розташоване) чи можна копнути трохи глибше і подивитися в конкретних іменах класів у файлі CSS для прикладу Vb_divname явно вказує нам на те, що в даному випадку ми маємо справу з VBulletin форумом.

Однак не завжди все так просто, найчастіше буває так, що візуально CMS сайту визначити неможливо. Трапляється це з різних причин, наприклад:

 • движки були розроблені під замовлення для певних цілей,
 • або ж це самописні движки для власних потреб.

У цих випадках можна не напружуватися і припинити “потуги”, т. к. в 99% ви все одно не дізнаєтеся, на чому зроблений сайт.

Я ж, в цьому пості, не планую описувати складні способи визначення, для яких треба встановлювати скрипти на web-сервери або займатися читанням Cookie. Все, що буде написано далі, призначено для новачків у веб-будівництві та просуванні сайтів, а так само для простих користувачів. Визначити на якій CMS створено веб-сайт можливе кількома способами:

 • Плагіни і розширення для браузерів
 • Онлайн сервіси визначення движка
 • Перегляд HTML коду сторінки
 • Але перш за все, тим, хто зайшов на цей пост для того, що б дізнатися, що таке движок (CMS) сайту.

  [stextbox id=”info” caption=”Що таке CMS” shadow=”true”]Движок сайту або CMS (Система керуванням вмістом / Content Management System) – зараз більшість сайтів працюють під управлінням CMS, що значно полегшує роботу адміністратора проекту, оскільки велика кількість процесів виконуються на автоматичному рівні.[/stextbox]

  Рекомендую до прочитання: Навіщо створювати сайт?

  Просто кажучи, движок дозволяє додати новий матеріал на сайт через графічний редактор на подобі Word, в якому дуже просто вставити посилання, прописати атрибути alt і tittle”, а не редагуючи кожен раз вихідний код сторінки. Називаються такі редактори загальним терміном WYSIWYG (вимовляється [?w?ziw??], є абревіатурою від англ. What You See Is What You Get, “що бачиш, те і отримаєш”).

  Плагіни і розширення для браузерів

  Почну з самого, на мій погляд, зручного та функціонального плагіна Wappalyzer.

  Розширення Wappalyzer є найшвидшим інструментом з програм, перерахованих в цій статті, тому що це плагін для браузера (Mozilla Firefox і Google Chrome), а не інструмент в Інтернеті. Він дозволяє дуже швидко дізнатися технології, які використовуються на веб-сайтах. Wappalyzer виявляє і показує у вигляді іконок (рис.1):

  • Системи управління контентом (Joomla, Drupal, Mambo і т. д.)
  • Магазини (Zen Cart, xtCommerce, OpenCart і т. д.)
  • Сценарії інструмент аналітики (Google Analytics, Web Optimizer, Piwik і т. д.)
  • Ведення блогу (WordPress, Tumblr, Живий журнал і т. д.)
  • Хостинг – панелі (Cpanel, DirectAdmin, Plesk)
  • Інтернет – форуми (PHPBB, IPB, SMF і т. д.)
  • Мови програмування (PHP, Python, Ruby)
  • І багато інших.

  Wappalyzer в браузере Гугл Хром

  Рис. 1

  Встановити Wappalyzer для Google Chrome
  Встановити Wappalyzer для Mozilla Firefox

  Ясна річ, що є і інші плагіни для браузерів, які на повному автоматі можуть визначити движок і виводити його назву у вигляді піктограми та/або текстового повідомлення. Для реалізації даного способу визначення, необхідно встановити розширення в браузер. І при завантаженні будь-якого сайту розширення будуть виводити назва/піктограму CMS, Framework які використовуються на ресурсі.

  RDS Bar — Плагін для швидкого аналізу показників сайту

  Крім Wappalyzer є ще один плагін, на якому я б хотів зупинитися. Він так само підходить для браузерів Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera. Безсумнівно, на сьогоднішній день їх існує набагато більше, але для нашої мети буде достатньо й цих двох. Так ось, ще одним популярним SEO-розширенням для Firefox і Хром є плагін RDSBar, який по мимо всіх інших своїх функцій, дозволяє визначити движок сайту (рис. 2). Єдине, що для роботи цієї функції “визначення CMS”, повинна бути активована – “панель доповнень”.

  Панель инструментов RDS

  Рис. 2

  На жаль RDSBar повнофункціонально працює тільки з браузером Firefox, а для Google Chrome і Opera просто, як доповнення, але все одно, відмінно справляється зі своїми прямими обов’язками, не займає багато місця, розташовується в адресному рядку, і абсолютно безкоштовне.

  Рекомендую до прочитання: Як захистити wordpress

  Онлайн сервіси визначення движка

  Другий спосіб передбачає використання онлайн сервісів та спеціалізованих сайтів для того, що б дізнатися движок сайту. Цей спосіб так само можна віднести до легких, оскільки все, що потрібно зробити, це:

  • Зайти в онлайн сервіс 2ip.ru/cms
  • Задати адресу сайту, якому необхідна перевірка, (приклад: promotiger.ru)
  • Ввести перевірочний цифровий код (Capture)
  • Перегляд результатів (рис. 3)

  Система управления сайтом CMS

  Рис. 3

  Як видно з картинки вище, сервіс безпомилково визначив, що на сайті використовується движок WordPress. 2ip – це вітчизняний онлайн ресурс в якому є велика кількість різних сервісів, і серед них знаходиться скрипт обчислення движка, якому відомо більш ніж 50 cms. Крім того, Інтернет не обмежується цим сервісом ;)

  Перегляд HTML коду сторінки

  Буває таке, що всі перераховані вище способи не допомогли. У цьому випадку переходимо до третього, найбільш складного способу визначення движка сайту, а саме до безпосереднього перегляду html-коду сторінки. Для перегляду коду сторінки в браузері, достатньо натиснути комбінацію Ctrl+U або викликати контекстне меню, клацнувши правою кнопкою миші (ПКМ) на відкритій сторінці сайту і вибрати там “Перегляд коду сторінки”.

  Якщо ви більш менш профі в сайтах і вам здається, що ця CMS належить до відомої вам, то можна перевірити це входом в “Адміністративну панель”. Наприклад, для входу в адмінку CMS Joomla! треба ввести site.com/administrator/, а для входу в WordPress використовується site.com/wp-admin/ і т. п. Сподіваюся, що загальний зміст зрозумілий, але не потрібно забувати, що для захисту від хакерів і злому, просунуті власники ресурсів можуть змінювати URL входу в адмін-панель, тому цей метод не є 100%.

  Щось я відволікся. Так от, для того, щоб дізнатися CMS проекту мало просто подивитися вихідний код потрібно ще знати особливості движків Почнемо з найбільш поширених:

  Joomla – характерна тим, що має в дорозі до файлів css доменне ім’я, наприклад:

  Joomla!
  PHP

  1

  Якщо перейти за посиланням, яке зазначено в прикладі: http://www.sto-ts.by/modules/mod_image_show_gk4/styles/gk_corporate2/style.css відкриється на перегляд файл system.css. Як, по-вашому, що б це значило? Звичайно, ресурс працює на Joomla. У перших рядках файлу це зазначено (рис. 4).

  Файл css в CMS Joomla

  Рис. 4

  Так само, як я писав на початку посту, можна подивитися наявності назви движка в meta name =” generator “

  Рекомендую до прочитання: Верстка сайту

  Drupal – відрізняється від інших, тим, що піктограма favicon знаходитися в папці files, так само відмінністю буде характерне розширення css файлів – css?c.

  css?c» />

  WordPress – як відомо, найпоширеніша безкоштовна CMS для блогів, за цього більшість блог-проектів організовані саме на WP. І так, головна відмінність це папку /wp-content/, в якій знаходитися практично весь вміст: іконки, зображення, іконки, скрипти, файли з розширенням css.

  wp-content/themes/sosuechtig_black/favicon.gif» type=»image/gif»>

  В WP так само як і в Joomla, може бути прописаний тег meta name = ” generator “

  DLE (Data Life Engine) так само має за замовчуванням тег meta name = ” generator “, в якому прописано ім’я движка і стоїть посилання на сайт розробника. В Data Life Engine всі скрипти підключаються через каталог /engine/.