Як догляд джоні айва зробив нові пристрої apple краще

22

Apple ніколи особливо не прислухалася до думки своїх користувачів. Цей принцип заклав ще стів джобс , який вважав, що споживач не знає, що хоче, до тих пір, поки йому цього не дати. Тому багато продуктів, які випускала компанія, часто виявлялися, м’яко кажучи, суперечливими. Чи не поганими, а просто неідеальними. Ця традиція збереглася і після відходу стіва джобса з поста генерального директора. Адже люди-то, які з ним працювали, залишилися ті ж. Але з часом прихильників такого підходу ставало все менше, поки в кінцевому підсумку повістку не перехопили ті, хто був готовий прислухатися до цільової аудиторії.

Пристрої apple без джоні айва стали реально краще

Судячи з усього, останнім сильним гравцем, який дотримувався думки про те, що споживач не знає, чого він хоче, був джоні айв . Найближчий друг стіва джобса і безперечно талановитий дизайн, він був людиною собі на думці. Кажуть, що саме з його ініціативи з macbook pro зникли ходові роз’єми , клавіатуру з механізмом «ножиці» замінили на сумнозвісну «метелика», а iphone отримали закруглене 2,5 d-скло на екрані, яке набагато охочіше розбивалося при падіннях, оскільки не було цілком захищено з торців. Але джоні айв офіційно не працює в apple вже майже 2 роки, і за цей час багато чого змінилося.

Нові пристрої apple

Як тільки айв відійшов від справ, команда дизайнерів apple досить швидко змінила підхід до проектування нових пристроїв. По-перше, в купертіно відмовилися від закругленого скла на iphone. Iphone 12 отримав більш строгий і притому більш надійний корпус, що прикриває дисплей і задник смартфона по всьому периметру. Однак це не найважливіше. Куди важливіше, що apple повністю відкинула колишні принципи створення ноутбуків і зробила нові macbook pro такими, якими їх чекали користувачі.

Новий macbook pro зроблений всупереч заповітам джоні айва

повернення роз’ємів в macbook pro , які apple прибрала кілька років тому, виглядав як прояв легкої шизофренії. Однією рукою відбираємо, а інший-віддаємо. Однак ніякої шизофренії тут немає. Просто проект ноутбуків минулого і нинішнього поколінь розроблявся під керівництвом різних людей. попередній macbook pro був цілком і повністю дітищем джоні айва. Навіть з процесором m1 і відродженими «ножицями» це був його продукт, і відмовитися від нього відразу після відходу головного дизайнера apple зі свого поста було неможливо. Тому зміна концепцій трохи подзатянулась.

Кажуть, джоні айв розробляв дизайн imac m1. Чи так це?

Але зараз ми бачимо, що в» битві веж ” перемогу здобули функціоналісти, а не дизайнери. Чи сильно змінилися від цього ноутбуки зовні? так, вони змінилися, але цю зміну не можна назвати поганою. Зате вони обзавелися роз’ємами, які в значній мірі зможуть поліпшити досвід використання і повернути macbook pro статус професійних машин для роботи. Адже якщо раніше користувачам доводилося задіяти купу різних адаптерів і перехідників, з новими ноутбуками apple вони більше не знадобляться. Можна сказати, що в купертіно поступилися своїми принципами. Але ж ці принципи заклали такі ж люди.

Проблеми macbook pro

Чому apple не відмовилася від дизайнерського концепту, нав’язаного айвом, відразу після його відходу? це було неможливо з цілком об’єктивної причини. Розробка нових продуктів-це досить тривалий процес. Сам сер джонатан в одному зі своїх інтерв’ю говорив, що він і його команда сьогодні працюють над зовнішнім виглядом пристроїв, які вийдуть тільки через 2-3 роки. Тому, коли він пішов, члени його команди не могли просто так похерить всі наявні напрацювання і зробити новий macbook pro з нуля.

Повернення роз’ємів трохи віддавав шизофренією, але користувачі явно оцінять цю зміну позитивно

Очевидно, що це рішення далося apple непросто. У купертіно явно обговорювали, що повернення роз’ємів в macbook pro, від яких компанія відмовилася кілька років тому і наполягала на правильності такого рішення, може якщо не пошкодити її репутації, то принаймні трохи її підірвати. Тому що настільки радикальна зміна позицій-це не про apple. Але в підсумку аналітики і маркетологи компанії зрозуміли, що радість аудиторії від повернення довгоочікуваних роз’ємів явно буде вище, а значить, з головою покриє можливий репутаційний збиток.

Чи було це правильне рішення? це стане ясно трохи пізніше, коли macbook pro 2021 з’являться в роздробі по всьому світу, і покупці почнуть голосувати за новинки рублем, доларом або юанем. Якщо продажі підуть, то сумнівів у правильності прийнятого apple рішення не буде. Інша справа, якщо споживача збентежать ціни. Але особисто я думаю, що цього не станеться. Тому що настільки продуктивні і функціональні рішення-це товар для досить вузької цільової аудиторії, яка на 100% знає і розуміє, що їй потрібно.