Як обрати літню гуму для автомобіля

4-18-2018

Для правильного вибору підходящої гуми варто звернути увагу лише на 5 факторів.
Різновиди зимової гуми
Для початку варто визначитися з типом зимових шин і вирішити, яку зимову гуму вибрати: липучку або шиповану. Для цього важливо розуміти, який клімат переважає в регіоні експлуатації, як часто взимку йде сніг і утворюється ожеледь. Шини класифікують за кількома типами. Рекомендую подробнее по ссылке https://rezina.ua/

Європейська резина

Це нешиповані шини для країн з помірним кліматом, де температура взимку залишається в межах 0°C. Їздити на такій гумі рекомендується очищеним від снігу трасах, сухому і мокрому асфальту. Підійдуть для Москви і для Санкт-Петербурга, де ожеледь на дорогах явище вкрай рідкісне.

Протектор має снегоотводящие канали, які допоможуть самоочищення коліс і ламелі. Висота протектора складає 6 мм. При виготовленні таких шин використовується жорстка гума.

Переваги

Недоліки

Хороше зчеплення з мокрим і сухим асфальтом. Впевнено тримає дорогу навіть при великих швидкостях. Не призначені для їзди по засніжених і обмерзлих дорогах.
При русі не створюють великого шуму. Адаптовані під умови російських доріг і клімату.
Скандинавська резина

Такі шини стануть відмінним вибором для засніжених доріг і регіонів з суворим кліматом. Така гума добре поїде по сухому або мокрому асфальту.

Протектори мають невеликі снегоотводящие канали, велика кількість ламелей і висоту елементів протектора в 8 мм. Гума на шинах м’яка.

Переваги

Недоліки

Хороша керованість при їзді по зледенілих і засніжених трасах. Довгий гальмівний шлях на льоду.
Добре себе ведуть при русі по мокрому і сухому асфальті. При попаданні в сніг не можуть вибратися з ями.
Близька до варіанту універсальної гуми, на якій можна їздити за будь-яких погодних умовах. Відмінний варіант для країн, де клімат швидко змінюється, а морози часто переходять у відлигу. На великій швидкості погано входять в повороти, можлива втрата керованості.
Швидко зношуються через м’якої гуми.
Шипована гума

Ці шини пристосовані до їзди по засніжених вулицях і експлуатації в мороз.

Протектор має шипи, снегоотводящие канали, ламелі, висота елементів протектора сягає до 10 мм. Матеріал — гума середньої жорсткості.

Переваги

Недоліки

Хороша керованість на засніжених і зледенілих трасах. Збільшується гальмівний шлях на мокрому і сухому асфальті.
Короткий гальмівний шлях на льоду. Високий рівень шуму.
Видають хороший старт і розгін при ожеледі. Шипи випадають при маневрах і різких гальмуваннях.
Погана зносостійкість.
Маркування
Щоб зрозуміти як вибрати розмір зимової гуми для автомобіля, варто звернути увагу на маркування, яка нанесена на бокову частину шин.

Середньостатистичний водій розбереться в потрібному типорозмірі вироби, але не все зможе розшифрувати написи на гумі.

Давайте вивчимо заводське маркування шин, тоді буде легше зрозуміти яку зимову гуму краще вибрати на авто навіть без допомоги консультанта.

маркування гуми

Дата виготовлення вказується на бічній частині шини. Це чотири цифри – тиждень року і сам рік виробництва.
Зносостійкість. Цей показник обчислюється в одиницях. На боковині колеса побачите напис Treadwear, біля якої буде вказана цифра. Стандартна зносостійкість – 100 од.
Індекс швидкості. Показує гранично велику розрахункову швидкість шини. Цей параметр позначається англійськими літерами J (100 км/год) до ZR (понад 240 км/год). Найбільш популярні шини S, які витримують до 180 км/год.
Показник навантаження позначає максимальна вага вантажопідйомності, при якому зберігаються характеристики шини і залишається стабільною геометрія плями контакту. Цей показник повинен знаходитися в межах 30-35% від ваги спорядженого авто.
Тип шин. На зимових шинах повинна бути напис M+S (Mud + Snow) або Winter. Гума All season вважається демісезонного, тому на зимовий період купувати таку не варто, адже вона не розрахована на морози і застосовується тільки в регіонах з м’яким кліматом.
Сертифікація. Сертифікація шин проводиться за вимогами Євросоюзу (вказується літера Е) і США (DOT). Буває так, що шини пройшли обидві сертифікації, тоді на них наносять обидві маркування.
Це основні показники, на які варто звернути увагу при виборі шин. Крім них водій знайде на гумі маркування:

показник зчеплення на мокрому асфальті,
економія палива,
рівень шуму.
Малюнок протектора
Важливим питанням при виборі гуми залишається з яким малюнком вибрати зимові шини, адже кожен вид протектора призначений для певних погодних умов. Давайте коротко розглянемо типи протекторів.

Типи протектора для зимових шин
Читайте докладну статтю, як вибрати протектор зимової гуми правильно. Основні типи малюнка протектора по спрямованості бігової доріжки поділяються на:

малюнок протектора для зимових шин

спрямований симетричний вважається універсальним малюнком. Такі шини найбільш поширені із-за своєї дешевизни, порівняно з іншою гумою. Вони відмінно справляються з мокрим асфальтом і ефективно відводять воду при русі.
симетричний ненаправлений виконує функцію водооотвода і самоочищення колеса. Характеризується низьким рівнем шуму і зручністю в управлінні.
ненаправлений асиметричний властивий для більш дорогого сегмента шин. Він дає хороший контакт з дорожнім полотном і високу поперечну стійкість. Рівень шуму на дорогах від таких коліс низький.
Фірма зимових шин
Вибір фірми-виробника зимових шин теж грає не останню роль. Щоб дізнатися зимові шини якого виробника краще вибрати, давайте розглянемо найпопулярніші.

Nokian. Гума цього виробника користується популярністю у автоаматорів. Більшу перевагу віддають виробництва Фінляндії, але знайти такий товар складно. На ринку найчастіше нам пропонують придбати російську гуму, яка поступається за якістю фінської.
Bridgestone. Японська компанія, яка налічує 150 заводів по всьому світу. Бренд пропонує достаток асортименту зимової гуми високої якості.
Hankook. Китайська фірма, що входить в ТОП-10 кращих брендів гуми в світі. Водіям пропонують широкий асортимент продукції гідної якості.
Michelin. Французька фірма, яка відрізняється високою якістю шин і постійно займається новими розробками в цій сфері.
Goodyear. Американська компанія, що пропонує шини всіх розмірів і модифікацій для легкового автомобіля і для позашляховика.
Ці бренди входять в ТОП 5 кращих виробників шин для позашляховиків і кросоверів.

Термін придатності зимової гуми
Якщо вважаєте що термін придатності є тільки харчових продуктів, то ви помиляєтеся. Перед покупкою звертайте увагу на дату виготовлення шин, які за законом зберігаються максимум 2 роки. По закінченню терміну гума втрачає еластичність. Експлуатувати шини дозволяється не більше 5 років, але деякі світові бренди дають гарантію на продукцію строком на 10 років.

Пам’ятайте, що гуми на автомобілі властиво зношуватися і для власної безпеки її потрібно вчасно міняти.

Чого слід остерігатися при купівлі зимової гуми
Мало знати як вибрати хорошу зимову гуму на авто, адже важливим також залишається не бути обдуреним. На ринку продавці відразу бачать хто розбирається в товарі, а хто ні. Недосвідченим водіям можуть продати прострочені або браковані шини, тому перевіряйте термін придатності і уважно розглядайте покришки перед покупкою.

Прочитавши цю статтю, навіть починаючий водій зможе самостійно вибрати зимову гуму для автомобіля. Якщо ж ви досі не вирішили які зимові шини краще вибрати, відгуки досвідчених водіїв допоможуть визначитися.