Як оновити драйвера в windows 11

22

доброго дня!

C чим зазвичай доводиться стикатися після установки windows? 😉

А з виходом windows 11 нічого кардинально не змінилося — у багатьох випадках доводиться оновлювати драйвера (хоча б на аудіо – і відеокарту*). Власне, сьогоднішня замітка якраз буде про це… 👌

* примітка:

1) часто windows 11 “сама” підбирає драйвер — але далеко не завжди він найбільш оптимальний + буде відсутній панель управління (/контрольна панель);

2) істотно прискорити пошук драйверів і необхідних доповнень можуть спец. Утиліти-про них можете дізнатися 📌 з цієї замітки;

3) перед операцією оновлення — рекомендую створити 📌 точку відновлення (прим.: у дуже рідкісних випадках система після оновлення драйверів може відмовитися завантажуватися…).

Способи оновлення драйверів в windows 11

Отже…

Мабуть, найкращий варіант оновити драйвера — і мати всі контрольні панельки) – це скористатися офіційним сайтом виробника. Для цього, як правило, потрібно дізнатися 👉 модель мат. Плати, 👉 відеокарти (або 📌 модель ноутбука/моноблока, якщо у вас портативний пристрій).

Для перегляду характеристик комп’ютера можна скористатися спец. Утилітами: у мене на скрині нижче показано, як дізнатися модель мат. Плати і відеокарти в cpu-z .

Cpu-z-дізнаємося модель мат. Плати, і відеокарти

Далі досить в google ввести рядок виду “tp420ua download driver” (замість tp420ua вкажіть свою модель ноутбука / мат. Плати) – і в перших рядках пошуку майже напевно буде сторінка сайту виробника з драйверами. Залишилося тільки вибрати свою ос windows і завантажити необхідні драйвери.

Офиц. Сторінка asus

До речі, додатково до цього — я б порадив скористатися утилітою 📌 driver booster, щоб перевірити систему на наявність відсутніх пакетів (про це докладніше нижче).

Зараз є досить багато утиліт для автоматичного оновлення драйверів (деякі я перевірив – працюють коректно і з ос windows 11). В цьому плані порекомендував би звернути увагу на 📌 driver booster і 📌 snappy driver installer.

Гарні вони тим, що крім драйверів — оновлюють і всі необхідні для ігор і по бібліотеки: vc++, directx, net framework, microsoft silverlight, і т.д. До того ж дозволяють зробити бекап драйверів (може бути вельми до речі, якщо ви надумаєте перевстановити ос). См. Скріни нижче. 👇

Оновлення системних бібліотек / driver booster

Використання вкрай просте: після установки і запуску програми — натиснути “пуск”, дочекатися операції сканування, а потім вказати що потрібно встановити. Все! 👌

Диспетчер пристроїв дозволяє оновити драйвери 3-ма способами:

Диспетчер пристроїв-оновлення драйвера

*

Якщо у вас відеокарта nvidia або intelhd і немає контрольної панелі управління драйвером — можливо, вам варто спробувати встановити її з магазину microsoft store. Парочку допоміжних посилань наводжу нижче:

Як відкрити контрольну панель intelhd / / 2 способи

*

Якщо у вас брендовий моноблок (ноутбук) – можливо, на офіційному сайті вашого виробника є спец. Утиліта, що дозволяє спростити як настройку самого пристрою, так і отримання оновлень і драйверів.

*

наприклад , у asus є додаток 📌 “myasus”, у dell – 📌 “supportassist”, у lenovo — 📌 ” service bridge ” і т. Д. (мені в рамках однієї статті досить важко розглянути всіх виробників — але вам перевірити свого точно варто! 😉 ).

*

Власне, після запуску подібної утиліти-досить 1-2-х кліків мишки і потрібне оновлення буде отримано! зручно?! 👌 👇

Myasus-розділ підтримки (live update)

Dell supportassist-для отримання драйверів натисніть по “get driver / update”.

*

П’ятий: оновлення системи

На поточний момент цей спосіб дозволяє отримати і оновити далеко не всі драйвера! до того ж нерідко ос ставить зовсім не те, що потрібно! 

*

У параметрах windows 11 (щоб їх відкрити натисніть win+i) є спец. Вкладка “центр оновлення windows”. Вона використовується не тільки для оновлення самої системи — але і для оновлення деяких драйверів.

Центр оновлення windows 11

Журнал оновлень

*

ps

Якщо вам попалася” залізяка ” на яку не виходить оновити драйвер вищепереліченими способами — спробуйте скористатися її id (ven/vid, dev/pid). За наведеним посиланням розказано, як це можна зробити. 👌

*

На сім поки все…