Як перевірити унікальність тексту?

469

Наповнюючи будь-сайт контентом, подбайте про те, щоб цей контент був унікальним. Унікальність тексту статей вашого сайту – один з найбільш значущих показників для пошукових систем.

Як перевірити унікальність тексту? Зовсім не складно – інтернет повний необхідних ресурсів. Все, що вам потрібно – це вибрати відповідну програму або онлайн сервіс. Програму слід завантажити та інсталювати, а онлайн сервісу для перевірки унікальності достатньо повідомити url-адресу сторінки. Познайомимося з деякими з них.

Програми

Найпопулярніша програма для перевірки текстів на унікальність, безперечно, Advego Plagiatus, дія якої грунтується на пошуку повних або часткових копій тексту з інтуїтивним інтерфейсом. Ця програма також крім рівня унікальності тексту, покаже відсоток збігів і джерело контенту.

Другий за популярністю програмою серед копірайтерів і серед замовників є, якщо я не помиляюся, Double Content Finder, створена фахівцями біржі texttrader.ru. Зазвичай продукт, створений професіоналами для професійного само використання, відрізняється високою якістю, і програма DCF не стала винятком.

Для перевірки унікальності за допомогою цієї програми є три способи — завантажити копію тексту, додати текстовий файл, або ввести URL-адреса статті, яку потрібно перевірити. Перевірка проводиться не занадто швидко, але дуже ретельно і для унікальних текстів видає перелік ресурсів, на яких можна знайти копії статті.

Подібним же чином – скопіювавши текст, додавши файл або ввівши URL-адреса статті – можна працювати і з програмою Praide Unique Content Analyser II. За допомогою цієї програми можна визначити унікальність тексту в конкретних пошукових системах. Особисто я ніколи не чув про цю програму :)

Сервіси

А серед онлайн сервісів користується популярністю сайт Content Watch. Він гарний, у нього зручний інтерфейс, але є деякі обмеження у вигляді максимально допустимого обсягу тексту – 3000 символів.

Рекомендую до прочитання: Білий список замовника (БС)

Але ці обмеження легко знімаються шляхом реєстрації і складають до 10.000 символів і до 20 перевірок в день, це безкоштовно. Тобто сервіс в деякій мірі платний, що є мінус, але абсолютно непомітний для простих користувачів. Після оплати ви зможете перевіряти текст, URL, використовувати пакетний режим перевірки, планувати перевірки. Крім того, після внесення грошей вам будуть надходити сповіщення про результати. Швидкістю роботи даний сервіс не виділяється, однак виділяється якістю, що більш істотно.

Сервіс номер 2 istio.com. За допомогою нього можна перевірити на плагіат, як російськомовний текст – за допомогою Яндекса, так і англомовний – з допомогою Yahoo. Користуватися цим ресурсом дуже просто – скопіювати текст у віконце і натиснути кнопку «Пошук копій». Тут же можна перевірити орфографію.

Дуже надійний сервіс copyscape.com, але цей сервіс платний. Тут можна перевірити унікальність всієї WEB-сторінки з URL-адресою. Тут потрібна реєстрація та оплата – 5 центів за кожну перевірку. Взагалі-то, 10 перевірок на добу з кожного IP адреси повинні бути безкоштовними, але це працює далеко не завжди.

Сервіс antiplagiat.ru також дуже популярний, але не дуже надійний. Тут теж все просто: знаходите в меню пункт «Перевірити текст», копіюєте текст у вікно і натисніть «Перевірити». Однак довірою досвідчених копірайтерів цей ресурс не користується.

Не забувайте і про те, що навіть самий авторський текст з точки зору пошукової системи може виявитися не унікальним. Поширені фрази, побиті обороти, популярні цитати висловів великих людей – все це пошукові системи можуть визначити як плагіат.

Так як же текст перевірити – моє слово

Якщо ви хочете перевірити текст на плагіат, то використовуйте Advego. Сама нормальна програма, ІМХО. Або якщо встановленої програми під рукою немає, то сервісом Content Watch. Крутий, зручний сервіс, безкоштовний відносно. Ще один варіант перевірки тексту онлайн – це вбити пару пропозицій, укладених в лапки, в Яндекс або Google.

Рекомендую до прочитання: Збільшити прибуток, збільшивши контент

Якщо у статті ви побачили дублі, то підвищити унікальність тексту можна і потрібно з допомогою рерайтингу. Це означає, що не унікальну фраз потрібно перефразувати, переказати іншими словами тощо.