Як стати копірайтером

437

Всім привіт! Не так давно я вирішив залучити свою дружину (з її згоди звичайно) до додаткового заробітку на благо сім’ї ;) . Живемо ми дружно і щасливо вже більше 20 років. Познайомилися після інституту, на своїй першій роботі, в банку. Я потім ще 11 років в банківській сфері відпрацював і переметнувся в SEO, web і т. п., а ось вона досі там працює і вже дуже переживає з цього приводу. Робота одноманітна, нудна і платять все менше і менше, а робити треба більше. От і вирішили залучати її у міру можливості. У школі вчилася відмінно, грамоті навчений, твори писала на п’ятірки, залишилося все це справа в правильне русло направити. Почали з курсів з копірайтингу, щоб, так сказати в купу всі знання зібрати і розкласти по поличках. Ну а далі почалися питання по суті, від яких у мене мозок розривався, невже елементарні, для мене, речі люди не знають. Ось власне і почну тут викладати свій досвід спілкування/навчання копірайтера.

Отже, ви вирішили стати копірайтером. Конфуцій колись сказав (а може і не Конфуцій): “подорож у тисячу Лі починається з першого кроку”. Це найважче – перший крок. “З чого почати копірайтинг” – поговоримо про це.

Отже, ви відучилися на курсах копірайтингу. Навіть якщо ви впевнені у своїх здібностях грамотно і чітко викладати суть речей на 100%, настійно рекомендую вам все ж прослухати ці курси, дізнаєтеся багато нового і корисного.

Ви збираєтеся заробляти в інтернеті, а як отримувати зарплату? Практично на всіх біржах копірайтингу розраховуються через систему Вебмані. Тому насамперед створюємо електронний гаманець Webmoney. Накопичені на ньому гроші можна перевести на банківську картку, оплатити мобільний телефон, зробити покупки – багато інтернет-магазини працюють з віртуальною валютою.

Рекомендую до прочитання: Як перевірити унікальність тексту?

При реєстрації на біржі потрібно придумати нік. Постарайтеся, щоб він не виглядав набором літер, був яскравим, незабутнім, не відштовхував людей. Все-таки робота належить з клієнтами, а вони народ лякливий. Не забуваємо завантажити аватар, тут теж без збочень, найоптимальніше – це фотка себе коханого.

У формі реєстрації зазвичай потрібно підтвердити, що ви ознайомилися з правилами ресурсу і готові їх дотримуватися. Їх рідко хто читає, але інколи там зустрічаються корисні речі, тому витратьте 10 хвилин, але вивчіть, що там до чого

Тепер у вас є обліковий запис, і ви повноправний користувач. Для початку візьміть пару десятків дрібних замовлень, щоб “набити руку” і наступити на граблі. А ось вже після цього можна починати пошук замовлень. Доступ до них буває вільний – схопив і поволік; і тендерний – автори пишуть вебмайстру приємні слова, показують приклади робіт та знання тематики, недвозначно натякають: хто тут д’артаньян. Добре, якщо ви вже заробили плащ мушкетера і ваші регалії відображені в портфоліо. При відсутності таких аргументів працювати з тендерами важче.

Типи замовлень теж різні. Ось, наприклад, види замовлень на Адвего:

  • Копірайт
  • Рерайт;
  • Переклади;
  • Постинг, коментування, відгуки тощо;
  • Робота з соцмережі: поставити лайк, вступити в групу, набрати друзів і т. д;
  • Вірусний маркетинг.

Високий дохід можна отримати тільки на написанні статей. Хоча і на постінгу можна поповнити бюджет. Просто багато часу забирає реєстрація на численних форумах, а оплата за одне повідомлення низька. Якщо тема вам цікава, то чому б і ні, а ось ґвалтувати себе не треба. Написання статей – основа роботи копірайтера.

Перші замовлення оплачені, швидше за все вони відняли у вас масу часу, а отримано за них… краще не думати. На цьому копірайтинг взагалі можна заробити?! Так, для цього потрібно підвищити кількість видається в день тексту або підняти свої розцінки (не працюйте за їжу). Швидкість роботи прийде з досвідом.

Рекомендую до прочитання: Як написати статтю

Вартість килознака можна підвищити після написання пари трійки десятків статей на біржі, і зробивши портфоліо копірайтера. Це зібрання ваших кращих творів. Якщо замовник дивиться на представлені в ньому приклади і захоплюється, то і з грошима він охоче розлучається. Для втілення цієї тези багато чому належить навчитися, але успіх приходить до терплячим завжди.

Читайте статті на моєму блозі, відточуйте майстерність і прийде час, коли ви зможете вчити автора цих рядків, а не навпаки. У наступному уроці поговоримо про те, що таке рерайт тексту і як його робити. А поки я її пишу, рекомендую ознайомитися з моїми попередніми статтями на цю тему:

  • Рерайтинг текстів – матчастину
  • Рерайтинг текстів: де міфи, а де правда?
  • Рерайтинг — таблетка від творчої кризи!

TEXT.RU - 100.00%