Як в chrome включити функцію google об’єктив

142

Google асистент або мобільним додатком google фото, то повинні знати про таку технологію як google lens , що дозволяє розпізнавати вміст зображень, тобто зображені предмети і доданий текст. Щось подібне є і в браузері google chrome. Ви можете клацнути правою кнопкою по картинці на веб-сторінці і виконати пошук цього зображення в google-функція, відома як “пошук по картинці” .

Доступна вона в chrome вже давно, але зупинятися на ній розробники google, схоже, не збираються.

У поточній версії браузера chrome вже доступна нова функція google об’єктив , що дозволяє виконувати пошук зображень за допомогою інтегрованого інструменту створення скріншотів.

В даний момент вона не активна, щоб її активувати, в експериментальних налаштуваннях веб-оглядача необхідно включити відповідний прапор.

chrome://flags/#enable-lens-region-search . Викличте для підсвічування жовтим кольором настройки “search your screen with google lens” меню і виберіть в ньому enabled ,

А потім перезапустіть браузер за допомогою кнопки relaunch .

Тепер зайдіть на будь-яку веб-сторінку і клікніть по ній правою кнопкою миші — – в контекстному меню ви побачите нову опцію “шукати частину сторінки за допомогою google об’єктива” .

Працює google об’єктив в chrome наступним чином.

Коли користувач вибирає в контекстному меню зазначену опцію, сторінка заливається прозорою маскою, після чого користувач виділяє мишкою потрібну йому частину сторінки.

Після того як мишка буде відпущена, браузер автоматично відправляє виділений фрагмент (по суті, скріншот) на обробку в нейронну мережу google, яка його аналізує і знаходить відповідності в інтернеті.

Результати пошуку ви отримаєте в новій вкладці.

Вони досить точні, особливо якщо виконувався пошук по зображенню, а не по фрагменту з текстом.

Цікаво, що після включення нової функції з контекстного меню chrome зникає звичний пункт » знайти картинку ” , що служить як-би натяком на видалення цієї опції в майбутньому.

Можливо, так воно буде, але на даний момент google об’єктив можна розглядати поки що як доповнення до функції пошуку по картинці, а не як її повноцінну заміну.