Як в powerpoint розділити зображення на частини із застосуванням до них візуальних ефектів

27

Для створення барвистих візуальних ефектів прийнято використовувати такі потужні графічні редактори як photoshop , gimp або paint.net і це правильно, але чи можна уявити, що створити незвичайний візуальний ефект можна в офісному додатку microsoft word або powerpoint ? виявляється, можна, якщо слідувати правильній техніці. Як приклад наведемо створення ефекту поділу зображення з поворотом його частин в редакторі для створення презентацій powerpoint.

Отже, вставляємо картинку в слайд, при необхідності масштабуємо її, виділяємо кліком миші і переходимо на вкладку «формат» . Тут, в блоці “розмір” дивимося ширину вставленої картинки і ділимо її на стільки частин, на скільки хочемо розділити наше зображення. Нехай це будуть три частини. Ширина картинки у нас 28,3 см, отже, одна частина становитиме приблизно 9,45 см.

Переходимо на вкладку «головна» , вибираємо на панелі інструментів малювання прямокутник і малюємо його по лівому краю зображення.

Ширина цього прямокутника повинна становити ту саму третину, яку ми отримали в результаті ділення ширини зображення, а висота трохи більше.

Потім в тому ж блоці інструментів малювання тиснемо “контур фігури” і в панелі вибираємо опцію «без контуру» .

Виділяємо прямокутник (якщо не виділений) і натискаємо ctrl + d, щоб продублювати його.

Так як нам потрібні три частини, комбінацію клавіш ми тиснемо два рази, так у нас з’являються ще два, а в загальній сумі три прямокутника, які ми використовуємо для накладення на вставлене в слайд зображення. Для наочності ми змінили колір фігур, але принципового значення це не має.

Наступним кроком у нас буде відправка наших фігур на задній план. Затискаємо клавішу shift і виділяємо кліком все три прямокутника, один за іншим, після чого тиснемо по ним правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо пункт «на задній план» .

В результаті ви знову побачите вставлене в слайд зображення, розділене контурами фігур.

Тепер розділимо наше зображення на три частини, але спочатку виділяємо саму картинку і копіюємо її в буфер через контекстне меню, вона ще нам стане в нагоді.

Потім, зберігаючи виділення картинки і утримуючи клавішу shift, виділяємо кліком перший прямокутник на задньому плані, щоб виділеними виявилися і зображення, і прямокутник. Після чого перемикаємося на вкладку «формат» і в блоці «вставка фігур» вибираємо «перетин» .

Тиснемо по будь-якому місцю слайда, вибираємо в меню опцію вставки і вставляємо раніше скопійоване в буфер зображення. Виділяємо його і повторюємо виконану операцію з другим і третім прямокутником.

Готово, зображення розрізано на три частини, до яких залишилося застосувати будь-який доступний в powerpoint ефект, наприклад, «поворот об’ємної фігури» .