Як встановити Google Analytics

485

Як встановити Google Analytics на сайт WordPress для новачків

Всім привіт! Знання того, як ваша аудиторія взаємодіє з вашим сайтом, має вирішальне значення для вашого успіху в просуванні та розкрутці. Найкращим способом дізнатися свою аудиторію є статистика вашого трафіку, і це те, що Гугл аналітікс надає безкоштовно. У цій статті я розповім, чому Google Analytics – це важливо, і як ви можете встановити Google Analytics на ваш блог.

Чому Гугл аналітікс важливий для блогерів?

Аналітика Google дозволяє відстежувати:

1. Хто відвідує ваш сайт

Ця частина аналітики дає відповіді по географічному розташуванню вашої аудиторії, які браузери використовують відвідувачі вашого сайту і багато інші важливі відомості, такі як:

  • дозвіл екрану
  • підтримка JavaScript
  • підтримка Flash,
  • мова та багато іншого.

Ці дані надзвичайно корисні, і вони можуть допомогти у багатьох відношеннях. При створенні сайту на WordPress, ви можете використовувати отримані дані користувачів для того, щоб переконатися, що ваш сайт буде сумісний з вашою аудиторією. Якщо більшість ваших користувачів не має підтримки Flash, то вам слід уникати додавання Flash-елемента на вашому сайті. Якщо більшість ваших користувачів мають дозвіл екрану 1280, то переконайтеся, що дизайн вашого блогу сумісний з цим дозволом чи меншого цього розміру.

2. Що вони роблять, коли вони знаходяться на вашому сайті

Ви можете відслідковувати, де знаходиться користувач, зайшовши на ваш сайт, як довго він залишається на вашому сайті, і що таке показник відмов (відсоток користувачів що виходять з вашого сайту на першій хвилині відвідування). З допомогою цієї інформації, ви можете зменшити показник відмов і збільшити глибину переглядів сторінок.

3. Коли вони відвідують ваш сайт

Знаючи найбільш відвідувані години в день, для вашого сайту, ви можете вибрати час, коли публікувати свій новий пост. Якщо часовий пояс не сумісний з вашим, то ви можете запланувати розміщення поста на певний час.

Рекомендую до прочитання: Кнопки соціальних мереж

4. Звідки вони приходять на ваш сайт

Цей розділ Google Analytics показує вам, звідки прийшов користувач (наприклад: пошукові системи, прямі посилання, реферальні посилання з іншого сайту). Він також показує, який відсоток ваших відвідувачів прийшов з кожного з цих джерел. Гугл аналітікс дає розбиття кожної з цих категорій. Якщо це категорія пошукової системи, то він показує, який пошуковик приносить вам найбільший трафік, Гугл, Яндекс, Бінг і т. д.
Розбивка за джерелами переходу показує вам, з якими сайтами вам потрібно працювати більш плідно. Якщо ваш топ рефералів з джерела Twitter, то ви повинні частіше розміщувати ексклюзивний контент в Twitter. Якщо ваш топ рефератів – це сайт, то ви можете розглянути можливість партнерства з ним (обмін посиланнями або щось ще).

5. Як вони взаємодіють з вашим контентом на сайті

Гугл аналітікс показує, як користувачі взаємодіяли з вашим контентом сайтом. Він показує, який відсоток користувачів натиснув певну кнопку на сайті, перейшов за певною внутрішньою посиланням на вашому сайті і багато іншого. Ви можете експериментувати в Google Analytics, щоб зрозуміти, яка стратегія розвитку сайту працює найкращим чином для задоволення ваших цілей.
Побачивши інтерактивну роботу користувача, ви можете “підганяти” контент для нього. Бачачи відповіді, отримані на запитання вище, ви можете зосередитися на стратегії, яка найкраще працює для вашого сайту і усунути стратегії, які не працюють.

Як зареєструватися з Гугл аналітікс

Крок 1: спочатку вам потрібно буде створити аккаунт Гугл аналітікс. Щоб зробити це, відкрийте Google Analytics Signup Page. Ви побачите екран, показаний нижче. Якщо у вас вже є обліковий запис Gmail, використовуйте його для входу в систему. Якщо у вас немає облікового запису Gmail, то вам потрібно буде створити обліковий запис для себе.

Регистрация в Google Analytics

Реєстрація в Google Analytics

Крок 2: після входу в свій акаунт Gmail, вам буде запропоновано екран, показаний нижче. Це те місце, де ви будете регана для Google Analytics з вашого облікового запису Gmail.

Шаг 2 для Google Anayltics регистрации

Google Anayltics реєстрація – крок 2

Крок 3: на наступному екрані, вам буде наданий вибір між сайтом або мобільним додатком. Переконайтеся, що вибрано сайт. Зараз Google пропонує універсальний доступ до облікового запису, яка знаходиться в бета-версії і поставляється з додатковими функціями і класичним акаунтом аналітики рахунку. Сміливо вибирайте будь-який з них. Навіть якщо ви обираєте класичну аналітику, він буде оновлено до нових функцій, як тільки вони вийдуть з бета-версії.

Регистрация в Google Analytics - шаг 3

Реєстрація в Google Analytics – крок 3

Інша інформація, необхідна на сторінці цілком зрозуміла. Ви вводите URL вашого сайту, назву облікового запису (яке завгодно, що вам подобається), країну і часовий пояс. Після введення цієї інформації натисніть на кнопку “Отримати код відстеження”. Ясна річ, що вам будуть представлені умови використання сервісу Google аналітики, з якими ви повинні будете погодитися, тому натисніть на кнопку “Я згоден”.

Рекомендую до прочитання: Вибираємо двигун для блогу

Крок 4: тепер вам буде представлений код відстеження Google Analytics. Скопіюйте цей код відстеження, тому що вам потрібно буде вводити його на свій WordPress сайт. Залиште вкладку аналітики відкритою, так як вам потрібно буде повернутися до неї, після того як ви встановите код на свій сайт WordPress.

Скопируйте код отслеживания Гугл аналитикс

Скопіюйте код відстеження Гугл аналітікс

Як встановити Google Analytics на WordPress сайт

Є 3 способи установки Google Analytics на WordPress. Пряма вставка, functions.php і плагіни.

1. Плагіни (рекомендується)

Є купа плагінів для додавання коду Google Analytics на ваш сайт. На мій погляд, краще всього використовувати простий, легкий плагін, як Insert Header and Footer. Просто вставити код Google Analytics на сторінці налаштувань плагіна.

2. Прямий метод

Скопіюйте код, який ви отримали в кроці 4, і вставити його в вашу тему header.php відразу після тега .

3. Спосіб – functions.php

Увага: Використовуйте цей спосіб тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте, що робите.

Додайте наступний код у вашу тему, в functions.php файл і не забудьте вставити свій Google Analytics код, з кроку 4.

Вставка коду Google Analytics файл function.php
PHP
// Paste your Google Analytics code from Step 4 here

1
2
3
4
5

// Paste your Google Analytics code from Step 4 here

Після того, як ви встановили Гугл аналітікс на свій сайт, ви можете повернутися до екрану на кроці 4 та натисніть кнопку “Зберегти”. Тепер ви можете натиснути на вкладку “Звіти”, щоб побачити ваш сайт в огляді аналітики. Дані почнуть з’являтися протягом 12 – 24 годин.

Google Analytics повинен бути на кожному блозі, так що отримуйте його зараз. Якщо у вас є які-небудь питання, то не соромтеся запитати у коментарях. Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь ласка нею зі своїми друзями в Twitter і Facebook або інших соцмережах.

Рекомендую до прочитання: Що треба знати про favicon SEO-оптимізатор