Як зміниться життя на землі, якщо вона стане плоскою. Є і хороші моменти

98

Навіть в xxi столітті багато хто дійсно вважає, що земля плоска, а її сферичне уявлення — лише один з елементів всесвітньої змови. Втім, якщо планета дійсно змінить свою форму, тут же з’явиться предостатньо питань. Головні: “як зміниться життя?”і” чи вдасться взагалі зберегти її?». Щоб розвіяти всі сумніви про представлення світу, вчені регулярно розповідають про потенційні зміни, які чекають його разом зі зміною форми. Земля в ролі космічної каруселі, навколо якої кружляють сонце на пару з місяцем, — глибока помилка.

На плоскій землі гравітація в звичному розумінні зникне

Сферична форма землі дає гравітації можливість впливати на об’єкти однаково незалежно від того, де саме вони знаходяться. Якщо планета прийме форму плоского диска, сила тяжіння на ній в звичному розумінні фактично зникне. Це підтверджують розрахунки математика і фізика джеймса клерка максвелла (james clerk maxwell), проведені в 1850 роках. Він довів, що плоскі тверді об’єкти в космосі не можуть мати гравітації, а при її появі вони порівняно швидко набувають сферичний формат. Втім, з приводу сили тяжіння на плоскій планеті міркував не тільки він.

У джеймса девіса (james davis), геофізика з обсерваторії землі ламонт-доерті при колумбійському університеті, дещо інша думка. Він вважає, що при зміні форми землі на плоску в центрі диска повинен виявитися північний полюс, до якого і буде спрямована гравітація. При віддалі від нього сила тяжіння буде ставати ще більш горизонтальною — її вектор буде прагнути до центральної точки поверхні. Якщо форму землі теоретично вдалося б змінити, на планеті почався б хаос. Єдине, від цього виграли б спортсмени, які стрибають в довжину, — при орієнтації на північ вони б злітали.

Геотропізм-заснований на гравітації процес, який направляє коріння рослин вниз до центру землі, а їх зростання — вгору. Якби вектор сили тяжіння вказував на північний полюс, дерева і кущі почали б вести себе дуже дивно

Без гравітації земля не зможе утримувати атмосферний шар

Раз вже зайшла мова про фактичну скасування гравітації, потрібно також взяти до уваги і атмосферний шар, що оточує планету. На своєму місці його утримує саме сила тяжіння, без якої небо швидко змінить колір зі звичного сьогодні блакитного на чорний. Справа в тому, що атмосфера розсіює сонячне світло і забарвлює його в відтінки синього. Але справа, звичайно, далеко не тільки в кольорі. Луїс віллазон( luis villazon), відомий педагог і зоолог, впевнений, що без захисного шару на землі стрімко утворюється вакуум, який призведе до задухи переважної більшості живих організмів.

Важливо також взяти до уваги і величезна кількість води, що знаходиться на планеті, — без атмосфери вона почала б стрімко випаровуватися. Справа в тому, що вода кипить, коли тиск її парів порівнюється з атмосферним. Тому, якщо прибрати захисний шар, температура переходу рідини в газоподібний стан відчутно опуститься. Більш того, без атмосфери температура на поверхні землі знизиться, тому залишки рідини, яка не википіла, моментально замерзнуть. В таких умовах виживуть тільки хемосинтезуючі бактерії, для життя яких не потрібен кисень.

Вид на атмосферу землі з міжнародної космічної станції | nasa

Напрямок дощу та інших опадів на плоскій планеті зміниться

Якщо вектор сили тяжіння буде спрямований до центру планетарного диска, який повинен бути розміщений на північному полюсі, будь-які опади також будуть притягуватися саме до нього. Напрямок їх руху по відношенню до землі пов’язано з дією гравітації, тому сила тяжіння їх відчутно змінить. Погодні явища принципово не поміняються тільки в центральній точці плоскої планети-чим далі від неї, тим більше горизонтальними виявляться будь-які опади. За даними обсерваторії землі ламонт-доерті при колумбійському університеті, моря і океани також будуть стікатися до центру, не залишаючи води на краях диска.

якщо вектор сили тяжіння буде спрямований до центру плоского диска планети, саме у нього в підсумку зберуться всі моря і океани

Gps та інші навігаційні інструменти перестануть працювати

Джеймс девіс, дослідження якого вже згадувалися вище по тексту, впевнений, що у плоскої землі не може бути звичних людству супутників. Найпримітивніший приклад, з яким в цьому випадку зіткнуться люди, — припинення роботи систем навігації, серед яких і gps. Такі потрібні не тільки туристам, які займаються пошуком пам’яток в незнайомих містах. Від них також залежать поставка продуктів в супермаркети, робота швидкої допомоги та інших екстрених служб, а також супутниковий зв’язок у віддалених куточках планети. Втім, знайти північний полюс під час дощу виявиться дуже просто.

Час у дорозі під час багатьох перельотів відчутно збільшиться

Ті, хто вірить, що земля плоска, уявляють, що в центрі її диска знаходиться північний полюс, а антарктида утворює гігантську крижану стіну по краях. Якби це було дійсно так, відстані багатьох перельотів відчутно збільшилися б. Наприклад, подорож між австралією на одному кінці плоскої землі і станцією мак-мердо в антарктиді на іншому краю диска проходило б через весь північний полюс, а також північну і південну америки. Чи варто говорити, наскільки сильно збільшилася б вартість подібних поїздок. Більш того, точно визначити напрямок проходження без навігаційних систем також було б складно.

складно собі навіть уявити, наскільки проблематичними стали б тривалі подорожі по плоскій планеті

Про північні сяйва на плоскій землі також доведеться забути

У центрі землі знаходиться залізне ядро, яке оточене розплавленим металом. У nasa вважають, що магнітне поле, яке огинає її від одного полюса до іншого, може існувати тільки при поточній формі планети. Якщо земля стане плоскою, захисна магнітосфера припинить своє існування. Без неї, в тому числі, можна буде забути і про північне сяйво. Воно проявляється, коли заряджені сонячні частинки стикаються з молекулами кисню і азоту в магнітосфері і розряджаються. Якщо немає одного явища, друге також стає неможливим. Втім, відсутність північних сяйв – не найбільша проблема.

Без магнітосфери земля не буде захищена від сонячних вітрів. Планета, а також все, що знаходиться на її поверхні, буде піддано неймовірно шкідливої сонячної радіації. У nasa впевнені, що в цьому випадку земля стрімко спорожніє і буде схожа на марс, який нагадує безмежну пустелю.

Північне сяйво, сфотографоване астронавтом nasa джеком фішером (jack fischer) на борту міжнародної космічної станції | nasa

Зоряне небо буде однаковим над усією поверхнею землі

Якщо земля стане плоскою, вона більше не буде розділена на окремі півкулі. В даному випадку ніч і день будуть змінювати один одного абсолютно не так, як це відбувається зараз. Більш того, зоряне небо буде однаковим незалежно від того, в якій саме стороні світу будуть проводитися спостереження. Звичайно, це значно спростить дослідження вчених, яким не потрібно буде проводити тривалі перельоти, щоб побачити інші зірки. Втім, відсутність огляду на всі 360 градусів сильно ускладнить вивчення всесвіту. Доведеться покладатися тільки на супутники. Хоча, вони також неможливі поруч з плоскою землею.

На плоскій землі у всіх буде однаковий погляд на нічне небо

Урагани не можуть проявлятися на плоских небесних тілах

Щороку урагани, які також називають тайфунами, в залежності від місця їх формування, завдають катастрофічної шкоди людству. За даними noaa, тільки в 2017-му через наслідки харві уряд сша втратив неймовірні 125 мільярдів доларів.

Руйнівний характер ураганів обумовлений тим, що вони закручують потоки повітря (в північній півкулі за годинниковою стрілкою, а в південному — проти). Це пов’язано з фізичним явищем, яке називається ефектом коріоліса. Проте, якщо земля виявиться плоскою, він не буде проявлятися — в nasa підкреслюють, що щось подібне сьогодні спостерігається на екваторі. З новою формою планети про урагани можна буде забути, і уряди різних країн не будуть витрачати кошти на усунення їх наслідків. Втім, коли людство загине через відсутність атмосфери, нікого це хвилювати вже не буде.