Як зважитися завести свій блог. Поради новачкам

397

Основна відмінність блогу від інших форм інтернет-спілкування – це орієнтація на конкретну людину. На форумі зазвичай має значення не думка конкретної людини, а тема, яка піднімається. В блозі все не так, тут дуже важливо, що пише сам автор. Якщо текст, написаний автором, цікавий, значить, блог вважається вдалим. Коментарі до тексту, звичайно, теж важливі, але вони є другорядними. Дуже важливо і те, що тему розмови, своїми постами, завжди ставить автор. На форумі почати обговорення теми може будь-який учасник, в блозі ж – тільки автор.

Блог – це дуже особиста форма спілкування. У ньому люди можуть писати свої думки з приводу різних подій, описувати події, які з ними відбулися, викладати фотографії і малюнки, ділитися цікавими посиланнями, знайденими ними в інтернеті. Саме таким особистим, «живим» спілкуванням блог і притягує мільйони і мільйони людей.

Останнім часом стали популярні тематичні блоги, в яких люди не розповідають про себе, а висловлюються за якою-небудь близькій їм теми. Наприклад, можна знайти блоги, присвячені комп’ютерної анімації, цифрових фотоапаратів, освоєння космосу, СЕО :smile: і т. д. В них автори збирають різноманітні новини та цікаві факти, знайдені ними по темі блогу в інтернеті або діляться своїм досвідом. Такі блоги цікаві користувачам насамперед тим, що дають готову інформацію по вузькій темі, позбавляють відвідувачів від необхідності шукати їх цікавлять відомості на безлічі сайтів і користуватися пошуковими системами.

Якщо ви твердо вирішили завести блог, спочатку визначитеся з тим, яку інформацію ви будете в ньому публікувати, чи буде це особистий блог або ж тематичний. Якщо у вас є яке-небудь захоплення, досвід роботи у певній сфері, то має сенс створити блог, присвячений цьому.

Рекомендую до прочитання: Як заробити в інтернеті новачкові?

Якщо ж ви вирішили створити блог, в якому збираєтеся писати про все, що вас оточує, тобто просто вести щоденник (ким по суті і був блогінг на початку), дуже важливо приготуватися до того, що вас можуть почати критикувати. Коли ви пишете паперовий щоденник, ніхто, крім вас, його не читає, ви залишаєтеся зі своїми думками наодинці. Коли ви ведете блог, все, що ви пишете, стає надбанням громадськості. Це означає, що можуть знайтися люди, які не будуть розділяти ваш образ думок, які, можливо, захочуть з вами посперечатися. Головне тут не боятися критики і бути впевненим у собі. Разом з критиками ви знайдете однодумців, які вас підтримають і схвалять. Спілкуватися в інтернеті набагато простіше, ніж у реальному житті. Написати те, про що ви думаєте, в блозі набагато легше, ніж розповісти близькій людині. Тому спілкування з однодумцем у блозі може принести не меншу радість, ніж розмова по душах з рідною людиною. Блог – відмінне місце, щоб завести багато цікавих знайомств.

Визначтеся з тим, для чого ви будете створювати блог, для душі чи для заробляння грошей, як багато зараз і роблять. Можна поєднати приємне з корисним, і якщо з самого початку ставити на монетизацію, то ні чого хорошого з цього у вас може не вийти. Блог в першу чергу треба вести від душі і для читачів, а не для грошей. У такому випадку буде менше говноблогов, а вам щастя :smile: Поєднати приємне з корисним можна вже буде потім, тут вже багато що залежить від тематики блогу, але головне не переборщити з монетизацією і не перетворити весь блог в пестрящую вивіску суцільний реклами банерів і посилань.

Рекомендую до прочитання: Навіщо створювати сайт?

Дерзайте. Всім удачі!