Яндекс додав в пошук переклади англомовних веб-сторінок

35

Яндекс збагатив пошук перекладами англомовних веб-сторінок. Тепер користувачі можуть черпати відомості з англійської вікіпедії, quora.com, imdb та інших зарубіжних джерел, навіть не знаючи мови.

Зараз в пошуку яндекса доступна майже вся англійська вікіпедія, популярні англомовні сайти про науку, кіно, ігри та знаменитостей. Ці ресурси містять величезну кількість корисної та цікавої інформації.

Наприклад, в англійській вікіпедії зібрано 6,5 мільйона статей на різні теми (для порівняння, в російській тільки 1,7). А на популярному закордонному сайті quora.com, де люди обмінюються досвідом і знаннями, можна знайти відповіді на 15 мільйонів питань. І тепер вся ця інформація доступна користувачам яндекса, причому російською мовою.

Поруч з відповіддю, перекладеною з англійської мови на російську, буде посилання на джерело. Так що бажаючі зможуть прочитати відповідь і англійською мовою.

Максим загребін, керівник пошуку яндекса:

«ми намагаємося знайти найкращу відповідь-неважливо, якою він мовою. Машинний переклад досяг того рівня, що дозволяє шукати відомості в будь-яких джерелах і переводити їх на російську мову. Ми почали з англомовних сайтів, тому що на них припадає 63% всієї інформації в інтернеті, але це тільки перший крок до того, щоб стерти мовні межі в пошуку».

Відзначимо, у вересні яндекс почав пропонувати автоматично перевести англомовні відеоролики. У жовтні технологія закадрового перекладу була інтегрована в оновлену версію яндекс.а на початку цього тижня з’явився закадровий переклад ще для трьох мов-французької, іспанської та німецької.