Яндекс показав статистику звернень держорганів: майже 20 тисяч запитів за півроку

80

Державні органи росії в обумовлених законом ситуаціях можуть запитувати у певних компаній призначені для користувача дані-статистику цих запитів сьогодні, 3 вересня, опублікували співробітники «яндекса». У компанії заявили, що за першу половину 2021 року держоргани запросили дані користувача 19 650 разів — це 16,5% більше, ніж за першу половину 2020-го (тоді було зареєстровано 16 870 запитів). А ось відсоток відмов на надання інформації користувача державним органам майже не змінився – в першому півріччі 2020-го «яндекс» відмовляв в 22% випадків, в 2021 — му-в 21%.

Природно, відмова в наданні призначених для користувача даних співробітниками компанії повністю обгрунтований на законодавчому рівні. Більш того, в» яндексі ” відзначили, що компанія приймає до розгляду тільки ті запити, які були передані офіційно і відповідають всім вимогам, прописаним в законодавчій базі. Всі запити, які були спрямовані з порушенням закону або не через офіційні канали зв’язку, it-гігант відразу відхиляє. А ще в статистику не увійшли запити, які були відправлені по електронній пошті або зовсім передані в ході телефонної розмови — їх, звичайно ж, теж відхилили.

Ще «яндекс» поділився статистикою запитів на видалення певних посилань з пошуку відповідно до закону «про право на забуття» — якщо інформаційний ресурс порушує закони, надає недостовірну або неактуальну інформацію, то він повинен бути видалений з пошукової видачі. Тут статистика зовсім інша-компанія отримала запит на» забуття ” 4405 посилань через публікацію неактуальної інформації, але відхилила 58% цих звернень. Ще більший відсоток відмов за запитами на видалення посилань на ресурси, що публікують недостовірну інформацію і порушують закони-77% і 81% запитів відповідно були відхилені.