За прогнозами ic insights до 2021 року виручка tsmc зросте на 24%

69

Згідно з аналітикою ic insights, опублікованою днями консалтинговою компанією, відомий виробник tsmc, що спеціалізується на контрактному виробництві чіпів, збільшить свій прибуток, показавши приріст на 14% вже в другому півріччі 2021 року.

Якщо розглядати сукупність доходів напівпровідникового виробника за поточний рік, то вона має всі шанси скласти 24%, тобто майже чверть приросту в порівнянні з 2020 роком. При цьому не варто думати, що настільки істотний плюс чекає всі компанії в сегменті без винятку.

Так, згідно з прогнозами ic insights, за підсумками поточного кварталу комусь пощастить пожинати плоди ще більшого приросту, тоді як комусь доведеться піти в мінус. Наприклад, компанія sony має перспективи зростання прибутковості на 34%, тоді як intel вже зараз обіцяють збиток в 3%.

Що стосується tsmc, то її приріст за підсумками другого кварталу поточного року дозволив їй зайняти 3-е місце серед напівпровідникових виробників на світовому ринку. І перш за все мова йде про продукцію, що виготовляється по 7-ми і 5-нанометровому технологічному процесу, яка в цьому звітному періоді повинна підвищити прибутковість tsmc на 11%.

Очікується істотне зростання прибутку і у apple з qualcomm, які на тлі збільшення продажів мобільної електроніки з 5g повинні наростити виручку не менше, ніж на 10%. Приблизно такий же плюс прогнозують і для samsung, micron technology і деяких інших виробників пам’яті.

Тобто фактично в збитку залишиться тільки intel, та й texas instruments вийде на нульову виручку, що пов’язано з певними факторами розвитку цих компаній.