Заборона на відстеження в ios не працює. Заяви про захист даних-брехня?

26

Компанія lockdown перевірила ефективність системи, що захищає дані користувача ios від відстеження. З’ясувалося, що заборона на трекінг інформації практично марна — додатки продовжують записувати інформацію.

Опція» попросити додаток не відстежувати ” відключає тільки 13% спроб трекінгу

Автори дослідження взяли 10 популярних ігор і програм, потім заміряли число звернень трекерів. Порівнювалися операції запису даних з опцією» попросити додаток не відстежувати ” і без неї. З’ясувалося, що тільки одна утиліта не включала трекінг-telegram. Решта з різними цілями використовували від трьох до дев’яти активних трекерів.

Кількість операцій з дозволом на трекінг і без дозволу на нього склала 13%. Наприклад, grubhub без заборони на відстеження ініціював 302 запити даних, а з забороною-222. Деякі сервіси, наприклад cash app і starbucks, взагалі не повідомляли, що збирають відомості про дії своїх клієнтів.

Яку інформацію фіксують додатки? найрізноманітнішу. Від мови операційної системи до часу останнього перезапуску пристрою, від поточної яскравості екрану до ip-адреси власника гаджета.

Дані можуть використовуватися для створення цифрового відбитка користувача. Завдяки цьому неважко ідентифікувати пристрій, навіть якщо ви заборонили всі методи стеження, включаючи файли cookie.

Чому apple це дозволяє?

Каліфорнійський техногігант суворо обмежує визначення «відстеження». Під цим терміном мається на увазі, що призначені для користувача дані, які зв’язуються між додатками, використовуються для реклами. Також є перелік ситуацій, коли збір інформації не обов’язково регламентувати.

Поки додаток публічно повідомляє, що не використовує зібрані дані для продажу реклами і не пов’язує їх з іншими сервісами, apple не вважає, що відбувається відстеженням. Іншими словами, розробник софта, що збирає інформацію, може видати себе в єдиному випадку: якщо безпосередньо про це заявляє.

Що може зробити apple для виправлення ситуації?

Автори дослідження пропонують кілька кроків:

  • обмежити точність системної інформації, яка надається додаткам.
  • заборонити програмам шифрувати код трекерів. Захист систем збору інформації не дає дослідникам зрозуміти, які саме дані відслідковуються.
  • уточнити, що ios не має можливості повністю зупинити стороннє відстеження, щоб не вводити користувачів в оману.

А ви забороняєте додатками збирати про вас інформацію?