Західні санкції ускладнюють обслуговування російського сегмента мкс

43

За повідомленнями мережевих джерел, західні санкції на поставку росії комплектуючих для космічної техніки і виробництво деяких компонентів на території україни створюють труднощі в підтримці працездатності російського сегмента міжнародної космічної станції. Про це пише рбк з посиланням на статтю фахівців ракетно-космічної корпорації «енергія», опубліковану в журналі «космічна техніка і технології».

Зображення: “роскосмос»

«у звичайних умовах необхідно проводити заміни таких комплектуючих виробів, не доводячи їх до відмови. Однак за час польоту російського сегмента мкс багато комплектуючих виробів були зняті з виробництва в силу різних причин (однією з основних є припинення випуску елементної бази, яка існувала під час розробки перших модулів російського сегмента мкс)», — йдеться в статті.

У повідомленні також наголошується, що частина використовуваних в російському сегменті мкс приладів і блоків виробляються на підприємствах, які або припинили своє існування, або потрапили під юрисдикцію інших держав, зокрема, україни або під санкції, що забороняють використовувати необхідні комплектуючі вироби. Через це утворився дефіцит запчастин, що значно ускладнює процес ремонту обладнання в космосі, а також підвищує витрати і тривалість виконання робіт з виготовлення потрібних деталей.

Нагадаємо, минулого місяця держкорпорація «роскосмос» оголосила, що протягом року було виконано 63,9% державних програм, а із запланованих раніше 83 заходів вдалося провести тільки 53. Такий стан справ пов’язаний з наслідками пандемії covid-19 і санкціями, які обмежують поставки комплектуючих в ракетно-космічній галузі.