HTML таблиця

932

Як зробити і для чого потрібна таблиця HTML

Всім привіт! В продовження теми про HTML, CSS і всього іншого, думаю, більшості з вас буде корисною і не занадто складною інформація про побудову таблиць на сторінках сайту і про їх переваги. Іноді дуже хочеться щоб малюнки і текст відображалися якось по-своєму, не так як у всіх, та ще б і відео вбудувати, і реклама не завадила б… Щоб було так, як в газеті або журналі – кожен квадратний сантиметр заповнений на 100%. Для цих цілей на сайтах і блогах застосовуються таблиці HTML. Більшість візуальних редакторів, в сучасних CMS, мають вбудовані інструменти для побудови таблиць, але ми ж не шукаємо легких шляхів :) (жарт). Далі все для тих, хто хоче зрозуміти, що таке HTML таблиця, як її створити за допомогою коду і для чого вона взагалі потрібна.

HTML приклад таблиці

Отже, в основному таблиці застосовують для того, щоб за допомогою неї можна було розбити сторінку на скільки завгодно блоків. Давайте розглянемо на прикладі просту таблицю (рис.1):

html пример таблицы

рис.1

Для того, щоб побудувати таку таблицю, потрібно в режимі HTML вставити в потрібне місце наступний код:

Таблиця html-код

1
2
3
4
5
6
7

Давайте розберемося, яка рядок за що відповідає. В першій сходинці у нас характеристики таблиці:

 • Cellpadding – відступ від межі до вмісту комірки (значення “3” – це відстань у 3 px від рамки до тексту або картинки).
 • CellSpacing – відповідає за відступи (відстань) між осередками в пікселях, замість 4 можна вставити будь-яке число. Потрібна для того, щоб текст не вилазив на зображення.
 • width – ширина Це нашої таблиці. Можна писати в % можна в пікселях (відсутність знака % увазі пікселі), значення можна змінювати в розмірах допустимої ширини вашого повідомлення.
 • Align – атрибут відповідає (в даному випадку) за горизонтальне вирівнювання. Можливі наступні значення left – (по лівому краю), center – (по центру) і right – (по правому краю).
 • Border – це межа клітинки таблиці (значення “0” – це таблиця не має видимих меж).
 • Тег
  – строку таблиці поміщається завжди між

  .

 • Тег комірка таблиці (завжди лежить всередині

  ….

  ).

Рекомендую до прочитання: Основи HTML (частина 2)

Як ми бачимо в нашому коді всередині першого рядка у нас дві пари

, тобто дві комірки в межах однієї сторінки. Для першої з них я поставив тільки колір і висоту, для другої поставив: ширину, колір і висоту –

Прочитавши цей код, браузер відведе 210 рх для правої клітинки, і все, що залишився простір залишить лівої. Можна прописувати значення для кожної клітинки, але тоді є шанс зробити помилку (потрібно враховувати товщину меж і відступів…)
У другому рядку всі теги і атрибути ті ж, крім colSpan=”2″. Цей атрибут означає, що ця клітинка об’єднана з двох осередків.

Для чого потрібні таблиці HTML

Більш складні HTML таблиці застосовні при публікації, наприклад, довідкових матеріалів. Якщо ви хочете на одній сторінці розмістити багато видимої і добре структурованої інформації – вам не обійтися без таблиць (рис.2).

Пример данных в HTML таблице

рис.2

Тепер поясню, для чого там стрілочки. Раніше у гугла були розширені сніппети, про яких я докладно писав у цій статті. Тепер це вже в минулому, а шкода. Але не все так погано, фахівці з “Корпорації добра”, як завжди на крок попереду планети всієї. На зміну “розширеним сниппетам” вони впровадили “структуровані фрагменти”. Про них я докладно написав у цій статті. Тут же наведу приклад такого фрагменту, на якому видно неозброєним оком, що інформацію він підтягує з даних, розміщених в HTML таблиці (рис.3).

Структурированный сниппет Google

рис.3

На цьому простому прикладі видно, на скільки важливим елементом в оформленні сторінки, стала проста HTML таблиця. Застосування таблиць може бути різним, не тільки технічні описи, рецепти, інформація про кінофільмах і книгах, але і свого роду додаткові меню (мал.4)

Пример меню в виде HTML таблицы

рис.4

Код такої таблиці нічим не відрізняється від звичайної HTML-таблиці, за винятком того, що замість назв у клітинках ви будете вказувати посилання на сторінки свого ресурсу або зовнішні посилання. Приклад такої посилання: (< a href=”ВАШ САЙТ” title=”підказка” rel=”nofollow” (якщо треба)>Ключове слово)

Рекомендую до прочитання: Що треба знати про favicon SEO-оптимізатор

Меню у вигляді HTML таблыцы

Категорія товару
Ключове слово (посилання) 1 Ключове слово (посилання) 2
Посилання 3 Посилання 4
Посилання 5 Посилання 6
Посилання 7 Посилання 8
Назва послуги
2.1 посилання Посилання 2.2
Посилання 2.3 Посилання 2.4
Посилання 2.5

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Категорія товару
Ключове слово (посилання) 1 Ключове слово (посилання) 2
Посилання 3 Посилання 4
Посилання 5 Посилання 6
Посилання 7 Посилання 8
Назва послуги
2.1 посилання Посилання 2.2
Посилання 2.3 Посилання 2.4
Посилання 2.5

Ось в принципі і все, що хотілося розповісти вам. Якщо у кого є свої спостереження з цього приводу, прошу в коментарі. Всім удачі!