Товар – особою: як вибрати найефективнішу рекламу і не прогадати

4-13-2018

Само собою, лише одиниці рекламних роликів і макетів можуть похвалитися тим, що люди пам’ятають і навіть цитують їх десятиліття. Термін життя більшості комерційних проектів в кращому випадку становить кілька місяців, а багато з них і кілька тижнів не протримаються в пам’яті потенційних клієнтів. Втім, подають рекламу компанії і не прагнуть до рекордної довговічності: їх мета – змусити людину, який побачив рекламу на сторінках журналу або по ТБ, прийти до них і придбати той або інший товар. І не так уже важливо, чи запам’ятає клієнт корпоративні кольори і слоган фірми, адже мірилом народної любові і визнання раніше є кількість потрапили в касу грошей. Рекомендую замовити реклама на билбордах киев

Ті часи, коли смоленським бізнесменам, які хочуть прорекламувати себе і свій товар, доводилося вибирати лише між друкованими ЗМІ, радіо – і телеканалами, давно пройшли. Асортимент рекламних майданчиків помітно розширився: привабливі пропозиції волають до нас з вуличних вивісок та банерів, наполегливо намагаються привернути нашу увагу зі спинок сидінь в маршрутці і з бортів брендованих трамваїв, а від всюдисущої контекстної реклами не сховатися навіть у віртуальному просторі. Ось тільки відстежити ефективність кожного окремо взятого рекламного оголошення далеко не завжди представляється можливим. Останнє напевно дуже засмучує смоленських бізнесменів, адже, коли витрачаєш гроші (і часом чималі), сподіваєшся, що вони як мінімум окупляться, а ще краще – принесуть прибуток.

У цій статті ми спробуємо знайти відповідь на сакраментальне питання: які види реклами по-справжньому працюють і як визначитися з тим, який спосіб просування підходить саме вашій організації.

Зловити в павутину

Перш за все, коли мова заходить про сучасному ринку реклами, на думку, звичайно ж, приходять електронні ЗМІ та інтернет-маркетинг. Все-таки сьогодні у віртуальному світі людина проводить не менше (а часом і більше) часу, ніж в реальному світі. Тим більше що інтернет давно втратив своє виключно розважальне призначення: без інтернету вже немислимий робочий процес в більшій частині підприємств і компаній, не кажучи вже про те, що дуже складно знайти на Смоленщині людини, яка не зареєстрована ні в одній з популярних соцмереж. У світлі всього вище перерахованого цілком логічно зробити висновок: потенційна аудиторія інтернет-ресурсів вельми обширна, а значить, шанси зустріти на віртуальних просторах свого клієнта у смоленських рекламодавців дуже і дуже високі.

Для того, щоб привернути увагу занурився у віртуальний світ клієнта до того чи іншого виду товарів і послуг, інтернет-реклама може використовувати різні інструменти. Тут вам і відеоряд, і музичний супровід, і захоплюючі тексти, і соковиті фотографії. Ефективність такої колективної атаки найчастіше виявляється набагато вище традиційних «однокомпонентних» роликів і макетів.

«Виграє інтернет-реклама і по багатьом іншим параметрам, – розповідає директор з продажу агентства рішень «МЕДІА КІТ» Ярославна Долина. – Наприклад, вона дає можливість рекламодавцеві підрахувати, скільки людей побачили його банер, скільки перейшли по посиланню і так далі. Дуже ефективна реклама в соцмережах. Правда, тут необхідно чітко розуміти, що являє собою ваша цільова аудиторія, і вибрати відповідну платформу. На цей рахунок існує безліч досліджень, згідно з якими «Однокласники» найчастіше відвідують люди сімейні, «ВКонтакте» вибирають підприємці і стартапери, а Facebook – соціальна мережа для більш просунутих інтернет-користувачів і представників великого бізнесу. І, звичайно, вибір рекламних інструментів залежить від того, які цілі переслідує замовник і якою виду товару необхідно просувати. Наприклад, магазину одягу важливо показати товар «лицем», а фірмі, що займається установкою натяжних стель, необхідно, щоб посилання на її сайт з’являлася у відповідь на відповідний запит клієнта в пошуковику».

Здатність відсіяти «зайву» аудиторію за допомогою націлювання, перспективи, що відкриваються контекстною рекламою, інтерактивні банери, які переносять зацікавився товаром клієнта прямо на сайт рекламодавця, – можливості інтернет-маркетингу складно переоцінити.
Так що, якщо хочете нанести прицільний удар по конкретній аудиторії (смоляні від 18 до 35, молоді мами або шанувальники американського футболу), такий вид просування вам, безсумнівно, підійде.

Що написано пером…

На противагу скороминущості електронної реклами розміщені на сторінках журналів і газет статті та макети залишаються під рукою у потенційних клієнтів набагато більше часу. Та й розмір рекламної площі теж можна варіювати в залежності від того, який обсяг інформації представник компанії бажає донести до майбутніх покупців. Хочеш представити публіці свою фірму, розповісти про те, звідки ви взялися і чим можете здивувати і порадувати клієнтів – замовляй рекламну статтю на смугу або викупай цілий розворот. Компанія не потребує представлення, але необхідно презентувати новий продукт або розповісти про акцію, що проходить – макет тобі в допомогу, де без зайвих слів можна донести до клієнтів всю необхідну інформацію.

Газети і журнали досі користуються великою довірою аудиторії
І якщо інтернет досі багатьма сприймається як досить сумнівний джерело (мовляв, далеко не всьому написаному на віртуальних сторінках можна вірити), то газети і журнали навіть в наш час користуються великою довірою аудиторії. Насамперед, звичайно, серед представників старшого покоління. Не кажучи вже про те, що існують різні програми, що дозволяють блокувати не потрібну інтернет-користувачеві рекламу, а от хитрий пристрій, за допомогою якого можна прибрати рекламні матеріали зі сторінок друкованих видань, поки що не винайшли.

«Велику роль відіграє номер смуги, на якій буде розміщена ваша реклама, – розповідає Олена Бегунова. – Найбільше, звичайно, цінується, реклама на першій смузі чи на обкладинці: вона привертає увагу навіть до того, як людина купить і прочитає видання. Далі за престижністю йде остання шпальта газети або задня обкладинка журналу. І, звичайно, дуже ефективна реклама в новинному блоці. Однак це зовсім не означає, що реклама, розташована всередині видання, не працює: для того, щоб рекламні статті та макети знайшли «свого» читача, ми намагаємося розподіляти їх за тематичними рубриками: рекламу магазину зину автозапчастин – на автосмугу, статтю про новому медичному центрі – до інтерв’ю з лікарем».

Звичайно, ніхто не зможе гарантувати вам, що навіть самий гарний макет і саму цікаву статтю читач побачить, прочитає і заавтозапчастин – на автосмугу, статтю про новому медичному центрі – до інтерв’ю з лікарем».

Звичайно, ніхто не зможе гарантувати вам, що навіть самий гарний макет і саму цікаву статтю читач побачить, прочитає і запам’ятає. До того ж сьогодні багато смоляні газет і журналів не читають зовсім, вважаючи за краще знаходити потрібну їм інформацію в інтернеті. Втім, друковані ЗМІ вже знайшли рішення цієї проблеми: практично в усіх смоленських видань сьогодні є власні сайти.