Антивірус kaspersky internet security виключили з переліку програм для передустановки на пк в росії

17

Антивірус kaspersky internet security, розробником якого є «лабораторія касперського», виключили з переліку програм для передустановки на стаціонарні комп’ютери і ноутбуки з ос windows, що продаються в росії. Розпорядження про це було підписано прем’єр-міністром рф михайлом мішустіним 28 грудня, а 30 грудня відповідний документ був опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

«позицію, що стосується kaspersky internet security, розділу ii переліку програм для електронних обчислювальних машин, країнами походження яких є російська федерація або інші держави — члени євразійського економічного союзу, які повинні бути попередньо встановлені на окремі види технічно складних товарів у 2022 році, затвердженого розпорядженням уряду російської федерації від 31 липня 2021 року № 2129-р, виключити», — наводить тасс цитату з документа.

Разом з тим антивірус «лабораторії касперського» залишився в переліку пз для передустановки на смартфони і планшетні комп’ютери на платформі android.

Оновлений перелік програм, обов’язкових для передустановки на продаються в росії смартфони, комп’ютери і розумні телевізори вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

За даними джерела “інтерфаксу” в урядових колах, компанія сама попросила виключити з переліку пз для комп’ютерів їх продукт. У свою чергу, “лабораторія касперського” поки ніяк не прокоментувала розпорядження уряду.