Навчання SEO

599

Рекомендації по SEO навчання

Самостійне просування сайтів – дуже не проста річ. При розкручуванні сайту існує маса підводних каменів, подолання яких приходить не відразу, а тільки з досвідом роботи SEO фахівцем. Що б полегшити долю початківця сеошника або просто, економного людини з масою вільного часу, не бажає витрачати зайві гроші, хочу поділитися з вами своїм особистим досвідом навчання SEO.

Найперше, на що хочу звернути вашу увагу – це час. При грамотному просуванні сайту все йде за планом, але дуже повільно. Результати виконаної роботи видно мінімум через 2 місяці. Ну і друге – це наявність грошей. Тут все залежить від вашої фантазії. Можна обійтися мінімумом витрат (оплатити хостинг та домен), інше робити без додаткових витрат, як це роблю я з цим блогом.
Отже, ви все-таки зважилися стати на шлях вивчення SEO. Постараюся коротко, в кількох пунктах, описати рухи, які допоможуть вам швидше освоїти цю спеціальність, вірніше ази SEO і приступити до самостійного набору досвіду SEO просування.

Навчання SEO, пункт перший:

При наявності вільних грошових ресурсів рекомендую відвідати “SEO курси”, благо їх розвелося досить багато і навіть є з чого вибрати. Не можу сказати, що ви вийдете з курсів SEO готовим
фахівцем, але початкову базу вони вам в голову вкладуть, і ви будете розуміти, що взагалі тут до чого. Плюс SEO курсів очевидний – заплачені гроші стимулюють вас відвідувати ці курси і витягнути з них максимум, тому не соромтеся ставити викладачам будь-які, що цікавлять вас, питання з самого початку навчання. Якщо ж ви не можете собі дозволити SEO кури, то не турбуйтеся, у мережі існує маса безкоштовної навчальної літератури, відео та ін., яка створить у вас в голові необхідний мінімум знань, для початку самостійного просування сайтів.

Рекомендую до прочитання: 5 особливостей просування молодого сайту

Навчання SEO, пункт другий:

У процесі навчання, на курси SEO або самостійно, ви будете дізнаватися нові хитрощі та прийоми, з допомогою яких, в подальшому, зможете просувати сайти. Але не спокушайтеся, все, що ви дізнаєтеся в процесі навчання, це тільки теорія, так сказати основи SEO оптимізації. Приміром, теоретично ви знаєте, як плавати, а ось на воді все стає значно складніше. Всю отриману інформацію ви повинні перевіряти на практиці, дивитися, що з цього виходить і робити відповідні висновки. Тому, не рекомендую починати практикуватися на серйозному сайті. Якщо такого немає, то пропоную створити або ж умовити товариша, віддати на розтерзання свій блог або сайт. Ось на такому ресурсі ви потренуєтеся і в реальному часі зможете відслідковувати наслідки застосування тих чи інших SEO трюків.

Навчання SEO, пункт третій:

Ось ви і потренувалися якийсь час на піддослідному сайті, і навіть отримали позитивну динаміку зростання відвідувачів, і підвищення позицій сайту в пошуковій видачі. Але просування невеликого сайту візитки або блогу на 5-7 сторінок – це одна справа, а от розкрутка корпоративного сайту або інтернет-магазину з купою товарів – це вже зовсім з іншої опери. Тут і починається етап вашого становлення, як SEO фахівця в прямому сенсі цього слова. На цій стадії рекомендую вам читати найбільш відомих SEO блогерів, реєструватися і переглядати SEO конференції та вебінари, що б бути в курсі останніх нововведень в алгоритми пошуку. Обов’язково відвідайте кілька SEO конференцій в живу, що б обзавестися знайомими в цій сфері, у яких досвіду більше, ніж у вас, і вони зможуть підказати, навчити і направити ваші зусилля у правильне русло. Як тільки ви знайдете такого друга-вчителя, результати вашої роботи не змусять себе довго чекати і, через невеликий проміжок часу, ви відчуєте всі принади такої дружби. Насправді, знайти вчителя не так складно, як ви можете подумати. SEO фахівця від початківця сеошника, в професійному плані, відрізняє тільки стаж роботи в цьому напрямку. Так що, якщо ви адекватний товариш, то проблем не буде.

Рекомендую до прочитання: Внутрішня SEO оптимізація сторінки

Навчання SEO, пункт четвертий:

Після всього пройденого, навчання, відпрацювання навичок просування на не великому сайті, розкручування сайту під чуйним керівництвом друга-наставника, ви, нарешті відчули в собі впевненість. Вітаю вас, ви досягли дечого і можете сміливо пропонувати людям свої послуги по SEO просування сайтів. Пам’ятайте про одне, SEO не стоїть на місці, а рухається в ногу з постійно мінливими алгоритмів пошуковиків.

Виходячи з цього, не забувайте головного:

  • Будьте в курсі останніх змін і нововведень, за допомогою моніторингу розділів для вебмайстрів, на сайтах пошукових систем (Yandex, Google..).
  • Користуйтеся програмами, автоматизирующими працю SEO фахівців.
  • Переглядайте тематичні блоги і сайти ваших, так би мовити, колег.
  • Відстежуйте важливі і не дуже, новини, на новинних SEO порталах.
  • Не забувайте експериментувати, в розумних межах.

Ну ось, сідав за комп для складання списку dofollow блогів, а насправді, коротенько виклав перший рік життя SEO фахівця. Ну нічого, список наступний на черзі. Пам’ятайте одне – будь-SEO-гуру, коли був таким, як ви.

З наступаючим вас Новим Роком. Успіхів у нашій не легкій справі!!!!