Аналіз сайту

578

Аналіз сайту – онлайн сервіси для безкоштовної перевірки сайту

Всім привіт! В процесі роботи я досить часто використовую різні онлайн-ресурси аналізу сайтів, за допомогою яких можна швидко виявити “косяки”, що заважають самостійного просування сайтів і усунути їх.

Далі мова піде про онлайн сервіси, які незамінні при самостійному аналізі сайтів. Один і єдиний “жирний плюс” цих сервісів – вони абсолютно безкоштовні, а так само, прості у використанні як для досвідчених товаришів, так і для новачків в SEO оптимізації. Використовуючи сервіси, про які прочитаєте далі, ви зможете не гірше, досвідченого сеошника, провести внутрішню оптимізацію свого сайту.

Аналіз технічних параметрів сайту

Почнемо аналіз сайту з перевірки його технічних параметрів, які впливають на індексацію сайту і їх треба контролювати, оскільки якщо ваш сайт не буде проіндексований належним чином, то його і не буде в пошуковій видачі.

Час завантаження сайту

Швидкість завантаження сайту є однією з найважливіших характеристик. Користувачі не люблять чекати, коли ж нарешті завантажиться сторінка і при затримку йдуть на інші ресурси. Виходячи з цієї закономірності в ПС створено алгоритм, що віддає перевагу сайтам, які завантажуються швидше. І ще, повільна робота сайту може призвести до проблеми з індексацією.
Для аналізу швидкісних показників сайту і виявлення способів скорочення часу завантаження ви можете сміливо використовувати сервіс від Google — PageSpeed Insights.

Онлайн анализ сайтов от Google — PageSpeed Insights

Принцип дії:

Як і все у Google – до неподобства просто. Вводимо URL піддослідного і натискаємо кнопку «Аналізувати». Після чого отримуємо список дій над сайтом, рекомендований Гуглом для прискорення роботи вашого ресурсу. Так само є мобільний сканер, який аналізує роботу сайту з мобільними пристроями, трафік з яких постійно зростає — не варто залишати його без уваги.

Рекомендую до прочитання: Карта сайту sitemap.xml

Аналіз сайту при підвищеному навантаженні

Аналізуючи сайт, рекомендується перевіряти його на “стресостійкість”, тобто подивитися, як він відреагує на підвищені навантаження. Онлайн сервіс для такого аналізу сайту — http://loadimpact.com.

 Анализ сайта на повышенные нагрузки

Принцип дії:

Так само, як і з Гуглом, все просто. Вводимо адресу сайту і натискаємо кнопку «Run free test».

Далі, онлайн сервіс оцінить відмовостійкість сайту шляхом поступово наростаючих запитів, як при великому напливі відвідувачів і відстежить поведінку сервера в такій ситуації. В результатах даного аналізу сайту вашій увазі буде представлено два графіка:

  • зелений графік показує навантаження на сайт
  • синій графік показує час завантаження

Результаты анализа сайта при повышенной нагрузке

Виходячи з цього можна оцінити роботу хостингу і, при незадовільних результатах, змінити його на більш кращий.

Аналіз і перевірка файлу Robots.txt

Перевірити правильність файлу robots.txt можна на сайті Яндекса, який є провідним пошуковою системою рунета і має на своєму борту купу популярних та функціональних сервісів для аналізу і перевірки сайтів. А саме – Яндекс.Вебмастер.

За посиланням http://webmaster.yandex.ru/robots.xml доступний аналіз і пошук помилок файлу robots.txt. Це дуже потрібний і важливий файл вашого сайту і від правильності його складання залежить індексація сайту.

 Анализ robots.txt

Принцип дії:

Вводимо URL сайту, натискаємо «Завантажити robots.txt», а потім — «Перевірити». Якщо будуть помилки, вам про це повідомлять. Якщо натиснути «Додати» і вказати список сторінок, то можна дізнатися, чи можна ці URL для індексації роботом Яндекса.

Аналіз і перевірка файлу Sitemap

Наступний за важливістю і значимістю — файл sitemap, тобто карта сайту. Цей файл допомагає пошуковому боту при індексації сторінок ресурсу. http://webmaster.yandex.ru/sitemaptest.xml — валідатор файлів sitemap, що дозволяє перевірити коректність складання карти сайту.

 Валидатор файлов Sitemap

Принцип дії:

Не складніше, як і все вищевикладене. Заходимо, натискаємо «За посиланням», вказуємо URL карти сайту і тиснемо «Перевірити». Якщо є помилки, то валідатор повідомить про це і ви зможете без праці їх виправити.

Рекомендую до прочитання: Анкорные і якірні посилання

Аналіз сайту – Відповідь сервера

Не секрет, що всі сторінки вашого ресурсу, при запиті ПС повинні віддавати правильну відповідь сервера. Щоб це перевірити, знову йдемо в Яндекс.Вебмастер http://webmaster.yandex.ru/server-response.xml (у даному випадку обов’язковою умовою є реєстрація і підтверджені права на сайт).

 Проверка ответа сервера

Принцип дії:

Все, як зазвичай, вказуємо URL , натискаємо «Перевірити». Звертаємо увагу на значення в рядку «HTTP Код статусу». Усі сторінки повинні віддавати відповідь 200, а неіснуючі — 404.

Аналіз сайту на унікальність

З технічними моментами закінчили, приступаємо до аналізу контенту. В першу чергу треба проаналізувати зміст сторінок. Для ПС дуже важлива унікальність текстів. На мій погляд, онлайн сервіс http://www.content-watch.ru/text/ відмінно справляється з цим. Ви зможете перевірити як текст, так і сторінку сайту. При реєстрації на сервісі кількість перевіряються символів збільшується з 3000 символів 10000.

Аналіз контенту сайту на грамотність

Крім унікальності ПС враховують і грамотність написання цих текстів. Текст, написаний з помилками, викликає у відвідувачів недовіру до ресурсу і, як наслідок, знижує відвідуваність. Якщо ви не впевнені у своєму знанні російської мови, вам на допомогу прийдуть онлайн сервіси перевірки правопису – орфографы. Насправді, їх безліч, тому розглянемо парочку:

Перший орфограф. Перевірити на грамотність сторінку сайту, або текст можна на сайті студії Артемія Лебедєва (http://www.artlebedev.ru/tools/orfograf/). За їх скромним запевненнями – це «найкращий і швидкий інструмент із тих, що є на вебі»:).

Орфограф студии Артемия Лебедева

Принцип дії:

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Помилки будуть виділені жовтим.

Другий орфограф. В знайомому Яндекс.Вебмастере є схожий сервіс http://webmaster.yandex.ru/spellcheck.xml, в якому можна пошукати помилки на певній сторінці.

Аналіз сайту «Нудота»

Існує таке поняття, як “нудота” – присутність на одній сторінці однакових слів (ключевіков). Раз таке поняття існує, значить і проаналізувати сайт на його присутність можна. Тексти на сайті не повинні бути перенасичені ключовими словами, у іншому випадку вам загрожують “санкції” від ПС за переспам, так і відвідувачі не особливо читають явно переспамленние тексти.

Рекомендую до прочитання: Як додавати рецепти в WordPress з микроразметкой

Дуже не поганий сервіс для аналізу сайтів на “нудоту” — http://text.miratools.ru/.

 Анализ сайта на

Принцип дії:

У рядку «Адреса сторінки» вказуємо URL і тиснемо «Аналіз». Дивимося число входжень ключових слів на вашому сайті. Далі, беремо перші 3-5 сайтів з ТОПа за вашим запитом і проганяє їх з цього сервісу. На підставі середнього значення підганяємо кількість ключевіков на своєму сайті, шляхом зміни тексту.

Епілог

Це далеко не всі онлайн сервіси аналізу сайту, але за допомогою їх, ви зможете значно поліпшити позиції своїх сайтів. Якщо зауваження і побажання, прошу озвучувати їх у коментарях.