Часто бачите рекламу? 10 ознак того, що телефон заражений вірусами

54

Мобільний телефон став найкращим помічником людини. За допомогою нього можна здійснювати покупки, спілкуватися різними способами, не загубитися в незнайомому місті і знайти будь-яку інформацію. Але разом з цим прийшли шахраї, які заражають телефони вірусами для своїх брудних цілей. Так як же зрозуміти, що на телефон потрапив вірус, і тепер особисті дані опинилися під загрозою, а гаджетом можуть користуватися шахраї?

Збільшення використання мобільних даних

Користуючись мобільним інтернетом, люди зазвичай знають, скільки даних було витрачено за тиждень або місяць. Якщо звична кількість різко зростає, це може означати про наявність вірусу, який не обмежується wi-fi і використовує мобільний інтернет для відправки зібраної інформації своєму творцеві. Але перш ніж стверджувати, що телефон заражений вірусом, слід перевірити споживання додатків — може якесь з них стало причиною зростання споживання даних.

Проблеми з продуктивністю

Вірус збирає і відправляє інформацію своєму творцеві, використовуючи все більше і більше ресурсів телефону і сповільнюючи систему, через що пристрій починає помітно гальмувати і повільно реагувати на дії користувача. Звичайно, гаджет може бути просто старим і пошкодженим, але на телефоні, якому всього рік, такого не повинно бути. Спочатку слід перевірити, як сильно навантажують систему встановлені додатки, і чи можуть вони знизити продуктивність телефону. Якщо немає, то швидше за все, на телефоні вірус.

Проблеми з акумулятором

Джерело: androidinfo

Часто сильне нагрівання телефону і його швидка розрядка пов’язані з пошкодженим акумулятором, який потрібно просто замінити. Але також це може бути пов’язано з наявністю шкідливого пз на телефоні, яке постійно працює у фоновому режимі, навантажуючи телефон і стежачи за діями користувача.

Підозрілі повідомлення

Смс, що містять дивну послідовність цифр, знаків або інших символів, не варто ігнорувати. Такі повідомлення можуть виявитися не спамом або випадковістю, а ознакою несправності вірусу. Вони можуть бути або командами від зловмисника, або спробою зв’язатися зі своїм творцем і відправити йому отримані дані.

джерело: groundtruth

Від такої реклами простим блокувальником не звільнитися. Зрозуміти, що на телефоні стоїть рекламний вірус, досить просто — при включеному інтернеті реклама вилазить постійно, не звертаючи уваги на те, що користувач знаходиться в грі або на робочому столі. Вірус використовує елемент несподіванки, щоб користувач випадково натиснув на вискочив банер, приносячи копійку власнику вірусу.

Підроблені сайти

Вірус може підміняти сайти, на які заходить користувач. Помітити це можна за іншим url-посиланням, відсутньому сертифікату безпеки, або за зміненим видом сайту. За допомогою підробленого сайту вірус відстежує все, що робить користувач. Таким чином крадуться особисті дані користувача, наприклад паролі від соціальних мереж або дані від карт.

Джерело: tehnotech

Бажано знати, які саме програми встановлені на телефоні. Інакше, можна не помітити наявність нових додатків, про які ніхто ніколи не чув, а користувач їх точно не встановлював. Такі програми зазвичай працюють у фоновому режимі, а видалити їх не можна звичним способом. Вони можуть збирати особисті дані і бути пропуском на телефон, дозволяючи хакеру взяти контроль над пристроєм.

Телефон живе своїм життям

Заражений телефон може почати вести себе дивно. Занадто часті довільні перезавантаження, запуск випадкових додатків і небажання виходити з них, самостійно включення wi-fi і gps, а при спробі вимкнути телефон, він може почати бунт і відкривати всілякі програми, збільшувати яскравість і включати ліхтарик, аби не гаснути. Якщо таке відбувається, то цілком ймовірно, що телефон зламаний.

Через заражений вірусом телефон зловмисник може отримати дані від банківських карт і почати знімати гроші. Але також можуть пропасти гроші з балансу телефону. Не всі знають, але гроші з балансу телефону можна перевести на карту. Хоча, варто уточнити у оператора, чи не підключені будь-які платні послуги або підписки.

Невідомі номери в журналі дзвінків

Всі потрібні контакти занесені в телефонну книжку і підписані, а в журналі з невідомих номерів будуть тільки ті, які самі дзвонили людині на телефон. Але якщо в журналі виявилися різні невідомі номери, які точно вам не дзвонили, то це може означати, що телефон зламаний і використовується шахраями.