Чим відмити сажу після пожежі: ефективні народні засоби

5-28-2018

Ефективні народні засоби допоможуть якісно та недорого видалити сажу після пожежі. Прибирання приміщень клінінгової компанією – швидко, ефективно і безпечно.
Неприємний наліт сажі на стінах і предметах інтер’єру може з’явитися в будинку не тільки з-за пожежі, загоряння, але і в ході постійної експлуатації каміна.
Боротися з цим нальотом досить таки складно, так як він складається з дрібних частинок обгорілих матеріалів. Варто відзначити, що цей наліт може бути як сухий, так і жирний, тому для його усунення часто необхідні досить агресивні методи. Пропоную компанию по прибиранню приміщень http://bleck.kiev.ua по доступній ціні

Перед тим, як видалити сажу після пожежі, слід приготувати спеціальні захисні засоби: окуляри, рукавички, маску, яка захищає органи дихання, а також щільний одяг з довгим рукавом і фартух. Все це необхідно для того, щоб попередити потрапляння сажі й диму на шкіру і слизову, адже залишки продуктів горіння можуть бути досить токсичні.

Як очистити стіни від сажі після пожежі?
Як правило, більша частина гару і кіптяви залишається на стелі, стінах і різних поверхнях: твердої меблів, підвіконнях, дверях. Якщо стіни були обклеєні шпалерами, то найпростіше наклеїти нові, однак перед цим все одно доведеться очистити їх від сажі. Для цього знадобиться: суха губка і чисті ганчірки, дрантя, пилосос, обезжиривающий розчин, щітки.

Перед тим, як змити сажу після пожежі зі стін, варто накрити підлогу і меблі тканиною або поліетиленом, щоб попередити потрапляння дрібних частинок кіптяви на інші поверхні. Потім слід виконувати наступні дії:

пропилососити стіни, щоб прибрати максимум дрібних частинок сажі, при цьому намагаючись не притискати щітку до стіни, щоб не розмазати;
акуратно зчистити шар гару за допомогою сухих серветок або губок (поступово зрізуючи забиту сажею поверхню губки). При цьому важливо саме зчищати сажу різкими прямими махами зверху вниз, щоб не допустити її забивання в мікротріщини і пори стіни;
обробити поверхню спеціальним миючим і знежирюючим складом, змінюючи серветки у міру їх забруднення;
очистити щітками залишки сажі;
просушити стіни природним шляхом.
Після цього можна приступати до підготовки стін під поклейку чи фарбування. Для цього необхідно зашліфувати і прогрунтувати.

Видалити сажу після пожежі?
Легкий наліт сажі видаляється чистими щітками і губками, а жирний шар кіптяви піддається видаленню тільки після обробки спеціальними засобами. Приготувати ефективний засіб можна і в домашніх умовах:

розчинити 2 столові ложки 72% господарського мила в 2-х літрах теплої води;
додати 120 грам тринатрійфосфату (технічне знежирювальна і миючий речовина) на два літри води;
додати по 1-2 столові ложки нашатирного спирту і оцту на 5 літрів води (розчин допоможе очистити від сажі після пожежі пластикові та скляні поверхні);
розчинити 1 столову ложку миючого гелю для посуду в літрі води.
Також добре справляється з плямами від сажі та копоті наступний метод: на промоченную у теплій воді серветку наноситься трохи засобу для миття посуду і кілька крапель рідини для очищення сантехніки. Після цього ганчіркою варто обробляти поверхню, постійно смужка її в теплій воді і наносячи обидва засоби.

Прибрати наліт сажі на кам’яній поверхні можна щіткою, а потім просто шліфувати поверхню. Цей метод підходить і для побілених водоемульсійною фарбою стін.