Кнр успішно виконала 40 орбітальних космічних місій, поставивши новий річний рекорд

18

Здійснивши успішний запуск ракети-носія з супутником на борту 27 жовтня з пустелі гобі, кнр поставила новий національний рекорд. Це сорокова за рік орбітальна космічна місія-безпрецедентний показник за всю історію китайської космонавтики.

Space.com

Супутник дистанційного зондування цзілінь-1 гаофень 02f виведений на орбіту ракетою куайчжоу-1а. Цим запуском компанія побила власні рекорди 2018 і 2020 років, в той час були виконані по 39 орбітальних місій. Для порівняння, в 2021 році сша поки успішно виконали 39 місій, кнр — 40, не рахуючи недавнього випробування гіперзвукової ракети.

Цзілінь-1 гаофень 02f являє собою комерційний супутник дистанційного зондування з обладнанням високої роздільної здатності. У середу він виведений на заплановану орбіту і приєднався до угруповання з десятків космічних об’єктів, оператором яких є chang guang satellite.

Зростання темпів запусків означає, що в китаї зараз здійснюються пуски з інтервалом максимум в кілька днів, якщо не годин. Наприклад, в 2019 році дві місії стартували з часовим проміжком в три години, а в 2020 році чотири супутники були запущені окремими ракетами-носіями всього за два дні. На початку 2021 року відбулася серія з трьох пусків протягом чотирьох днів.

Оператором куайчжоу-1а є компанія expace, що належить державній китайській аерокосмічній науково-технічній корпорації (casc). Дванадцятий за рахунком запуск подібного типу був тимчасово відкладений у зв’язку зі спалахом covid-19, «близькою до команди тестування». Втім, це і без того другий запуск куайчжоу-1а за місяць (раніше в 2020 році пуски ракет подібного типу були припинені через виявлені технічні проблеми).

За наявними даними, в 2021 році 36 з 40 запусків припадає на державну китайську аерокосмічну науково-технічну корпорацію. За пару днів до цього державний підрядник запустив військовий супутник, покликаний випробувати технології боротьби з орбітальним космічним сміттям. У наявності серйозний прогрес китайської космонавтики-в 2015 році було виконано всього 19 запусків.