Особливості мобільних версій сайтів

552

Всім привіт! З кожним днем стає все більше людей, які для виходу в мережу використовують компактні мобільні пристрої – смартфони і планшетні комп’ютери. Згідно з давньою статистикою сервісу LiveInternet, частка трафіку з мобільних операційних систем в Рунеті перевищила в 2012 році 10 %. Помітний шматок ринку!
Цю тенденцію слід враховувати при створенні сайтів. Більшість інтернет-ресурсів, спроектованих у розрахунку на середні і великі монітори, не оптимізовані під висновок на малі екрани гаджетів. Зміна кон’юнктури диктує потребу в новому технологічному рішенні. А воно існує, і давно. Я маю на увазі створення мобільних версій сайтів і мобільних додатків або просто – адаптивного дизайну сайту. Принципових підходів тут три:

 • можна створювати окремий мобільний сайт на окремій структурі (домені)
 • можна подавати динамічно в залежності від агента користувача (user agent) інший контент на тому ж сайті
 • можна взагалі створити один контент на одній сторінці, на одному сайті, який просто видозмінюється в залежності від того, з якого розміру екрану пристрою прийшов користувач (адаптивні макети сторінок)

Відмінні риси мобільної версії сайту

Мобільна версія сайту повинна бути повністю адаптована під час перегляду на пристроях з невеликим дисплеєм. Власнику сайту, що бажає, щоб його майданчик повною мірою відповідала вимогам аудиторії, необхідно подбати про розробку «зменшеній» версії основного сайту. Фундаментальні відмінності мобільного сайту від звичайного зводяться до таких пунктів:

 • Виконання верстки орієнтоване на екран з невеликим дозволом. Це забезпечує зручний перегляд сайту з мобільного пристрою.
 • Спрощений код. В першу чергу код позбавлений скриптів, які вимагають великих процесорних потужностей (наприклад, відмова від Flash, який не підтримують деякі мобільні операційні системи).
 • Менша кількість сторінок. Чим «легше» сайт, тим швидше буде виконана його завантаження на пристрій. Це особливо актуально для глухих куточків нашої країни, так як поки не вся Росія – зона покриття високошвидкісного мобільного Інтернету. Крім того, багато користувачів ведуть суворий облік споживаного ними трафіку.
 • Зручна реалізація введення даних. У відсутність мишки і при наявності однієї лише сенсорної панелі екрана вкрай важливо, як реалізована можливість введення даних
 • Рекомендую до прочитання: Вибираємо двигун для блогу

  Сервіси для тестування мобільних версій сайтів

  До того як відкрити сайт, його необхідно протестувати. Перевірити мобільні версії «ручками» на всіх мислимих смартфонах і планшетах – місія нездійсненна. Але умільці зуміли знайти вихід з положення і створили онлайн-сервіси для тестування мобільних версій сайтів у віртуальному режимі.

  • Тестувальник W3C mobileOK Checker– широко поширений інструмент. Потрібно лише ввести адресу сайту і отримати звіт про помилки на ньому.
  • PageSpeed Insight – сервіс від Google. На початку свого існування він дозволяв протестувати швидкість завантаження сайту на декстопном пристрої, потім з’явилася можливість тестувати теж саме на мобільних пристроях.
  • MobiReady– аналогічний сервіс. Ефективне та безкоштовне тестування.
  • TestiPhone– засіб для роботи перевірки сайту на iPhone. Для іншого, не менш популярного «яблучного» гаджета iPad також реалізована можливість протестувати сайт за допомогою сервісу iPad Peek. Обидва інструменту дозволяють побачити, як буде виглядати сторінка сайту на екрані пристрою.

  Створення мобільної версії сайту вимагає не менш серйозного підходу, ніж розроблення звичайного інтернет-ресурсу. Мобільні користувачі в більшості своїй – активні люди з передовими поглядами, готові отримувати інформацію де завгодно, а також придбавати товари і послуги в Мережі звідти, звідки їм зручно (лише б Інтернет був). Тому необхідно орієнтуватися на цю цільову аудиторію і надавати їй якісний ресурс, причому в майбутньому важливість роботи з нею буде тільки зростати.