Правильне просування в Яндексі

539

Як підняти позиції сайту в Яндексі?

Всім привіт! Дана стаття для початківців оптимізаторів. Після чергового спілкування з новим клієнтом вирішив написати невелику статтю. В якій спробую максимально коротко і доступно описати ази просування сайтів в Яндексі. Почнемо з самого початку – після “мук” з продумуванням дизайну з’явився у вас довгоочікуваний сайт. Першим ділом ви заповнюєте порожні сторінки текстами та малюнками. І ось настав той день, коли ви відкрили світові своє творіння. І ось воно, перше розчарування – основний пошуковик Рунета взагалі не бачить вашого сайту.

Перші кроки для просування сайту в Яндексі

Перше, що хочеться сказати – нічого відразу не буває. Виявляється, дуже не багато людей знають, що сайти відразу не видно в ПС. Основна маса користувачів блукає у темряві невідання і дуже дивуються з того, що назавтра немає дзвінків і не стоїть черга з покупців. Першим ділом, після створення сайту про нього треба сповістити ПС, хоча б основні – Яндекс і Google. Робиться це за допомогою спеціальних сервісів іменованих аддурилками (від addurl):

 • Аддурилка Яндекса – http://webmaster.yandex.ru/addurl.xml
 • Аддурилка Google – https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

Ви повинні бути попередньо зареєстровані і “залогінитись” в цих ПС ( ну або у вас повинен бути аккаунт). Після цього можна (я так роблю) додати сайт до вебмастер Яндекса і стежити за індексацією сторінок. Зазвичай, через 2 тижні сторінки починають з’являтися в індексі. Прискорити процес просування сайту в Яндексі можна за допомогою прогону по соцзакладкам за допомогою сервісу BPoster.net, постінга посилань на нові сторінки у твіттері та ін соцмережах. Якщо сторінки не з’являються то треба з’ясовувати причини, чому ваш сайт не видно в Яндексі.

Рекомендую до прочитання: Просування сайтів картинками

Таких причин може бути багато, але ось основні:

Причина 1: Вашого сайту менше місяця і Яндекс ще не встиг його проіндексувати.

Що робити?

Набратися терпіння і дочекатися індексації і потім знову оцінити ситуацію.

Причина 2: Яндекс проіндексував сайт, але сторінки не видно у видачі ТОП 100, так як сайт потрапив під фільтри. Звичайна ситуація при наповненні сайту унікальним контентом або через переоптімізірованних текстів (тексти великою кількістю ключових слів).

Що робити?

Перестати займатися “чорнухою”, копіпастом і т. п. Переписати контент, хоча б для основних сторінок сайту, але я настійно рекомендую переписувати все. Якщо вам складно самому це робити або немає часу, то в інтернеті маса спеціально навчених людей, які це зроблять за вас. Замовляти написання текстів у професіоналів абсолютно не дорого, як це багатьом здається. Стандартний текст в 2000-2500 символів вам обійдеться в 10-15.е. В результаті ви отримаєте унікальний, цікавий, читабельний текст, який не відштовхне від себе користувачів, і пошукові машини його з радістю проіндексують.

P.s. Рекомендую замовити написання тексту тут »

Причина 3: По певних запитах Яндекс бачить ваш сайт, але показує його в “..опе”, так не вважає сайт авторитетним.

Що робити?

Тут необхідно комплексно підходити до просування сайту в Яндексі. Але для кожного з методів потрібно свій час. Не можна, наприклад, на “молодий” (новий) сайт закуповувати посилання. Тут не буду детально розписувати, нагадаю лише основні і не дорогі методи.

 • Зареєструйте сайт в каталогах сайтів.
  Докладно про реєстрацію в каталогах сайтів » Багатьом може здатися, що цей метод не актуальний, але запевняю вас, для розбавлення посилальної маси він підходить. Природно треба все треба перевіряти перед розміщенням і закрити сторінку з “зворотними посиланнями” robots.txt
 • Наповнюйте свій сайт унікальними і цікавими текстами, а також корисними експертними статтями.
  Докладно про написання текстів » Тут пишуть дорожче, ніж на contentmonster, але, мабуть, якісніше. Коротше, як кому подобається.
 • Після написання (або замовлення) експертної статті або прес-релізу, зареєструйте її в каталогах статей або додайте в новинних порталах
  Докладно про статейному просуванні »
  Докладно про розміщення прес-релізів »

Рекомендую до прочитання: Google Маркер


Грамотний підхід до самостійного просування сайту в Яндексі обов’язково допоможе вивести його в ТОП. Ваш сайт обов’язково побачать… і не тільки пошуковики, але і користувачі.