Цілі просування сайту

893

Цілі та види просування сайтів

Отже, у вас з’явився довгоочікуваний сайт, але на нього ніхто не заходить і ви вирішили приступити до самостійної розкручування свого сайту. Першочерговим завданням є визначення цілей та видів просування сайту. Насправді, цілей просування сайтів не багато, всі вони очевидні і зводяться до однієї головної мети просування.
Не буду довго і нудно розписувати, скажу відразу, основна мета просування сайту – залучення на свій сайт якомога більшої кількості відвідувачів. Або так: основна мета при розкручуванні сайту – це досягнення необхідної видимості сайту по певних ключових запитах. Звідси одразу напрошується висновок:

  • Якщо сайт виконує свої функції по продажу товарів, залученню покупців або партнерів, то можна вважати, що основна мета досягнута
  • Якщо сайт легко знайти в пошукових системах по ключовим запитам, то мета просування сайту досягнута
  • Ну і відповідно, для того, щоб ваш сайт могли знайти, він повинен бути присутнім в зоні видимості по потрібним вам пошуковим запитам

Зона видимості сайту

Виходячи з статистичних даних, за результатами пошуку, 100 осіб переглянули першу сторінку видачі, на другу переходять трохи менше половини, а на третю взагалі, добре, якщо чоловік п’ять з сотні заглянуть. Відповідно 95% людей, які шукали той чи інший товар, знаходять його на перших трьох сторінках пошукової видачі. Ці перші три сторінки і називаються зоною видимості сайту.
Для попадання вашого сайту в видиму зону пошукової видачі, є два основних прийоми – це пошукова оптимізація сайтів та контекстна (пошукова) реклама.
Пошукова реклама – це певний спосіб розміщення текстової реклами вашого сайту на сторінках з результатами пошукової видачі, у відповідь на запити з відповідним ключовим словами. Така реклама присутня у всіх пошукових системах і є їх головною статтею доходу. Це не дешевий спосіб залучення клієнтів на свій сайт, але він буде дуже до речі на початковій стадії внутрішньої оптимізації сайту і його розкручування, поки ваш сайт «молодий».

Рекомендую до прочитання: сторінок Дублікати

Пошукова оптимізація сайту

Пошукова оптимізація сайту – це ціла наука, метою якої є поява в зоні видимості, посилань на ваш сайт за заздалегідь створеним вами ключовим запитам або семантичного ядра сайту. Для успішної оптимізації потрібно вміти і розуміти наступне:

  • Вміти складати семантичне ядро сайту
  • Знати основні методи пошукової оптимізації
  • Вміти оцінювати ефективність просування
  • Бачити і розуміти різницю між чорним і білим просуванням сайтів

Більш докладно про це в наступних темах.